کاهش 40 میلیون دالری عواید اداره هوانوردی ملکی افغانستان

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

اداره هوانوردی ملکی افغانستان 4 ژوئن 2020 اعلام کرد که در پی شیوع ویروس کرونا، عواید این اداره 40 میلیون دالر کاهش یافته است.

محمد قاسم وفایی زاده رئیس عمومی اداره هوانوردی ملکی افغانستان در این باره کفت، ویروس کرنا بالای سکتور هوانوردی ملکی این کشور تاثیرات منفی زیادی داشته است.

او گفت، باید تلاش شود تا میدان های هوای جواز سازمان “ایکاو” را بدست بیاورند و‌ در صورتی که این کار انجام نشود پرواز های خارجی میدان هوایی بین المللی حامد کرزی (فرودگاه کابل) محدود خواهند شد.

رئیس عمومی اداره هوانوردی ملکی افغانستان افزود، پرواز های خارجی و داخلی در افغانستان در آینده نزدیک تحت شرایط خاص با رعایت تدابیر صحی دوباره آغاز خواهد شد.

از سوی دیگر، وزارت صحت عامه (بهداشت) افغانستان پنج‌شنبه 4 ژوئن اعلام کرد، در 24 ساعت گذشته 787 مورد مثبت تازه ویروس کرونا در این کشور ثبت شد که با ثبت این موارد شمار مجموع مبتلایان به 18 هزار و 54 نفر رسید. این وزارت اضافه کرد، در 24 ساعت گذشته شش بیمار کرونا در افغانستان جان باختند و 63 بیمار دیگر بهبود یافتند.

به گفته این وزارت، اکنون شمار مجموع جان‌باختگان بر اثر ویروس کرونا در افغانستان به 300 نفر و بهبودیافتگان به 1585 نفر رسیده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم