ایاز نیازی خطیب مسجد جامع «وزیر محمد اکبرخان» در حمله انتحاری کشته شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

وزارت امور داخله افغانستان تایید کرد، در نتیجه یک حمله انفجاری شامگاه سه‌شنبه 2 ژوئن در داخل مسجد جامع «وزیر محمد اکبرخان» در شهر کابل مولوی ایاز نیازی خطیب این مسجد کشته شد.

طارق آرین سخنگوی این وزارت در توییتی نوشت، مولوی ایاز نیازی خطیب مسجد جامع وزیر محمد اکبر خان در نتیجه انفجار امشب زخمی شده بود دقایق پیش جان باخت.

آرین اضافه کرد، مواد منفجره جاسازی شده در محوطه مسجد «وزیر محمد اکبرخان» در ناحیه دهم شهر کابل حوالی ساعت 7:25 شام انفجار کرد که در نتیجه دو نفر به شمول ایاز نیازی کشته و دو نفر دیگر زخمی شدند.

آرین اضافه کرد، مقداری مواد منفجره دیگر توسط تیم فنی در محل رویداد کشف و خنثی شد. سخنگوی وزارت امور داخله افغانستان قبلاً نوعیت این انفجار را «حمله انتحاری» گفته بود، اما در جزئیات نهایی تصحیح کرد که انفجار ناشی از مواد منفجره جاسازی شده در محوطه مسجد بوده است.

از سوی دیگر، محمد اشرف غنی رئیس جمهوری افغانستان این حمله را شدیداً محکوم کرده و آن را یک جنایت ضد بشری خوانده است.

هنوز هیچ فرد یا گروهی مسئولیت این رویداد را به عهده نگرفته است.

مسجد جامع «وزیر محمد اکبرخان» یکی از مساجد مشهور شهر کابل است که در مرکز این شهر در منطقه دیپلمات‌نشین موقعیت دارد که با ارگ ریاست جمهوری و قصر سپیدار چند صد متر فاصله دارد.

گفتنی است که این حمله در شرایطی رخ داده که سه روز پیش موتر حامل کارمندان تلویزیون خورشید نیز در ساحه «کلوله پشته» شهر کابل آماج یک حمله انفجاری قرار گرفت که در نتیجه دو کارمند این تلویزیون کشته و پنج تن دیگر زخمی شدند. گروه داعش مسئولیت این حمله را به عهده گرفت.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید