فارین پالیسی: احتمال دارد رهبر طالبان به ویروس کرونا مبتلا شده باشد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

نشریه آمریکایی «فارین پالیسی» به تازگی به نقل از منابع آگاه گزارش داد که ملا هیبت‌الله آخندزاده رهبر طالبان چند هفته است در جلسات غایب است و احتمال دارد وی به ویروس کرونا مبتلا شده باشد.

این منابع اضافه کردند که سراج‌الدین حقانی معاون رهبر طالبان نیز به ویروس کرونا مبتلا شده و احتمال دارد که وی سران طالبان را به کرونا آلوده کرده باشد.

در همین حال، یک مقام استخباراتی افغانستان نیز به شرط افشا نشدن نام‌اش به فارین پالیسی گفته که اعضای رهبری طالبان به ویروس کرونا مبتلا شده اند، اما هنوز معلوم نیست که ملا هیبت‌الله آخندزاده رهبر طالبان نیز میان آنها است یا خیر؟

از سوی دیگر، مقام‌های طالبان در شهر کویطه پاکستان گفته که ملا محمد یعقوب فرزند ملا محمد عمر رهبر پیشین طالبان نقش «فرمانده عملیات» را به عهده گرفته است.

گفتنی است که اخیراً تصاویری از مبتلا‌ شدن دو جنگجوی طالبان به ویروس کرونا به دسترس رسانه‌ها قرار گرفت که وضعیت وخیم بیماران شان را نشان می‌داد.

در تصاویر دیده می‌شد که جنگجویان طالبان از شرایط ناگوار و وضعیت بد بیماران شان وهم‌چنان از نبود نان و دارو شکایت داشتند.

از سوی دیگر، وزارت صحت عامه(بهداشت) افغانستان شنبه 30 مه اعلام کرد که در 24 ساعت گذشته 866 مورد مثبت تازه ویروس کرونا در این کشور ثبت شد که با ثبت این موارد شمار مجموع مبتلایان به 14 هزار و 525 نفر رسید.

به گفته این وزارت اکنون شمار مجموع جان‌باختگان به 249 نفر و بهبودیافتگان به یک هزار و 303 نفر رسیده است.

به گزارش روزنامه «هشت صبح» نقیب‌الله فایق والی فاریاب در شمال افغانستان نیز به ویروس کرونا مبتلا شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید