اولین کارمند رسانه‌ای افغانستان بر اثر ویروس کرونا جان باخت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

دفتر حمایت‌کنندۀ رسانه‌های آزاد افغانستان(نی) شامگاه جمعه 29 مه تایید کرد، ویروس کرونا اولین قربانی را از رسانه‌های این کشور گرفت.

دفتر نی با نشر اعلامیه‌ای نوشت، سلیمان یوسفی کارمند تلویزیون‌های آریانا و آریانا نیوز به اثر ویروس کرونا در کابل جان باخت.
در این اعلامیه آمده که سلیمان یوسفی ده روز در قرنطینه خانگی به سر می‌برد و روز جمعه 29 مه با شدت گرفتن تنگی نفس به شفاخانه افغان – جاپان در کابل انتقال یافت و در آنجا جان باخت.

براساس این اعلامیه، یوسفی از 10 سال به این طرف به عنوان راننده با تلویزیون‌های آریانا و آریانانیوز کار می‌کرد و وی اولین کارمند رسانه‌ای در افغانستان است که براثر ویروس کرونا جان باخت.

در این اعلامیه ذکر شده: «ده‌ها کارمند رسانه به این‌ بیماری مصاب شده اند. تنها در یک رسانه در کابل، حدود پنجاه تن به این بیماری مصاب شده بودند».

دفتر نی تاکید کرده: «به‌دلیل اجتماعی بودن کار روزنامه‌نگاری، با مراعات قرنطین کار روزنامه‌نگاری محال می‌نماید. به‌این دلیل هم مدیران رسانه‌ها و هم خود کارکنان رسانه‌ها مسوولیت دارند تا درجریان کار، هدایت‌های بهداشتی-صحی را مراعات کنند؛ تا باشد که از این بیماری در امان بمانند».

گفتنی است که شمار مبتلایان به ویروس کرونا در افغانستان با گذشت هر روز افزایش می‌یابد و اکنون شمار بیماران کرونا در این کشور از مرز 13 هزار نفر گذشته و بیش از 240 نفر نیز جان باخته‌اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید