با افزایش آمار کرونا در افغانستان کمک‌های بهداشتی امارات به کابل رسید

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

وزارت صحت عامه (بهداشت) افغانستان شنبه 23 مه 2020 اعلام کرد، آمار مبتلایان به ویروس کرونا در این کشور نزدیک به مرز 10 هزار نفر رسیده است که هم‌زمان با این، کمک‌های صحی (بهداشتی) کشور امارات متحده عربی به کابل رسید.

به گزارش منابع خبری، این وزارت اضافه کرد که در 24 ساعت گذشته 782 مورد مثبت تازه ویروس کرونا در افغانستان ثبت شد که با ثبت این موارد شمار مجموع مبتلایان به 9998 نفر رسید.

Advertisement

به گفته این وزارت، تا کنون شمار مجموع جان‌باختگان به 216 نفر و بهبودیافتگان به یک هزار و 40 نفر رسیده است.
از سوی دیگر، وزارت امور خارجه افغانستان با نشر اعلامیه‌ای نوشت، بسته دوم کمک‌های بشردوستانه دولت امارت متحده عربی به افغانستان که شامل 7 تٌن تجهیزات و وسایل طبی می‌باشند، به کابل رسید.

در این اعلامیه ذکر شده، در هواپیمای حامل این کمک‌ها به تعداد 150 شهروند افغان که توانایی خرید بلیط را نداشتند به صورت رایگان از کشور امارات متحده عربی به افغانستان انتقال یافتند.

در این اعلامیه آمده: «دولت جمهوری اسلامی افغانستان به خاطر حمایت‌های بی شائبه، دوامدار و موثر آن کشور از مردم و دولت افغانستان در بخش‌های مختلف به ویژه ارسال کمک‌های بشردوستانه دراین شرایط دشوار شیوع کرونا ابراز سپاس نموده و خواهان توسعه هرچه بیشتر همکاری‌ها میان دو کشور می‌باشد».

گفتنی است که با فرارسیدن عید سعید فطر شمار مبتلایان به ویروس کرونا در افغانستان افزایش یافته است وزارت صحت عامه این کشور از مردم خواسته برای جلوگیری از گسترش شیوع کرونا عید را در خانه تجلیل کنند به توصیه‌های صحی توجه جدی نمایند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید