صالح: ما می‌دانیم دشمن ما کیست و از سوی کی حمایت می‌شود خارجی‌ها وسوسه ایجاد نکنند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

امرالله صالح معاون اول رئیس جمهوری افغانستان یک‌شنبه 17 مه گفت، حکومت دشمن‌اش را می‌شناسد از طرف کی حمایت می‌شود و خارجی‌ها وسوسه ایجاد نکنند.

صالح به هدف همدردی با قربانیان حمله انتحاری هفته گذشته به ولایت ننگرهار در شرق افغانستان سفر کرده گفت، این حمله توسط طالبان انجام شده است.

به گزارش طلوع نیوز، صالح تاکید کرد: «بعضی خارجی‌ها ابهام وارد می‌کنند و به ذهن ما وسوسه ایجاد می‌کنند که این حمله کار فلان گروه است و کار فلان گروه نیست. اگر شما اعتراف‌های اسلم فاروقی و ابوعمر [رهبران داعش که اخیرا از سوی امنیت ملی بازدشت شدند] را بشنوید، سوالی برای شما باقی نمی‌ماند که داعش کیست و طالب کیست».

وی ادامه داد: «اظهاراتی در باره این‌که دست چه کسانی در این حمله‌ها دخیل است و دست چه کسانی نیست، می‌تواند برای مردم ساده قابل پذیرش باشد، اما برای ما که در میان مردم هستیم و می‌فهمیم دشمن ما کیست و ازسوی کی حمایت می‌شود».

معاون رئیس جمهوری افغانستان علاوه کرد، حادثه ولایت ننگرهار به‌گونه جدی بررسی می‌شود و با خانواده‌های قربانیان کمک خواهد شد.

گفتنی است که یک حمله انتحاری سه‌شنبه 12 مه 2020 به مراسم تشییع جنازه در ولسوالی «خیوه» ولایت ننگرهار رخ داد که در نتیجه 24 نفر کشته شدند و 68 نفر دیگر زخم برداشتند.

مسئولیت این حمله را گروه داعش به عهده گرفت و طالبان دست داشتن به این حمله را رد کردند. زلمی خلیلزاد نماینده ویژه آمریکا برای صلح افغانستان گفته است، حمله بر مراسم تشییع جنازه در ننگرهار و شفاخانه دشت برچی کابل کاری گروه داعش است که برای برهم زدن تلاش‌های صلح انجام شده‌اند.

اما حکومت افغانستان در واکنش به این گفته خلیلزاد اعلام کرد، هیچ تفاوتی میان گروه‌های طالبان و داعش وجود ندارد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید