رییس‌جمهوری افغانستان دستور داد: سربازان حالت تعرضی در برابر طالبان اختیار کنند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

محمداشرف غنی، رییس جمهوری افغانستان در یک پیام تصویری، عصر سه‌شنبه 12 مه 2020 به نیروهای امنیتی این کشور دستور داد تا از حالت «دفاع فعال» خارج شوند و حالت «تعرضی» در برابر طالبان و دیگر گروه‌های «تروریستی» اختیار کنند.

در این پیام تصویری، محمد اشرف غنی از نیروهای امنیتی افغان خواست تا عملیات‌شان را در مقابل طالبان آغاز کنند.

در این ویدیو رییس جمهوری افغانستان در پیوند به حمله‌ها در شهر کابل، ننگرهار و لغمان، گفت که با وجود خواست مکرر مردم و حکومت افغانستان، جامعه جهانی و عالمان دینی، گروه طالبان تن به آتش‌بس نداده و حملات خود را شدت بخشیده‌اند.

او افزود که به نیروهای امنیتی دستور می‌دهد تا برای دفع حملات و تهدیدات گروه‌های «تروریستی» و گروه طالبان، بار دیگر آرایش تعرضی در برابر طالبان اختیار و عملیات‌شان را آغاز کنند.

غنی افزود که جنگ کنونی افغانستان از سوی علمای جهان اسلام «ناروا و فتنه» خوانده شده است و باید گروه طالبان دست از آن بکشند.

محمداشرف غنی بار دیگر جنگ افغانستان را تحمیلی خوانده و گفت که برای ختم دایمی جنگ بارها پیشنهاد داده است، اما این گروه طالبان است که به دستور بیگانه‌گان جنگ را افزایش داده و به افغان‌کشی ادامه می‌دهد.

این دستور رییس جمهوری افغانستان پس از آن است که سه مهاجم مسلح بامداد امروز سه‌شنبه بر شفاخانه صد بستر دشت برچی حمله کردند پس از چهار ونیم ساعت درگیری با نیروهای امنیتی افغان کشته شدند. در نتیجه این حمله 13 نفر کشته و 15 نفر دیگر زخمی شدند که زنان، نوزادان و کودکان نیز شامل‌اند.

از سوی دیگر، در نتیجه یک حمله انتحاری سه‌شنبه 12 مه به یک مراسم تشییع جنازه در این ولایت 24 نفر کشته شدند و 68 نفر دیگر زخم برداشتند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید