کرونا در افغانستان؛ شمار مبتلایان به 4687 قربانیان به 122 و بهبودیافتگان به 574

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

وحید مجروح معاون وزارت صحت عامه (بهداشت) افغانستان دوشنبه 11 مه در نشست خبری در کابل گفت، در 24 ساعت گذشته 285 مورد مثبت تازه ویروس کرونا در این کشور ثبت شد که با ثبت این موارد شمار مجموع مبتلایان به چهار هزار و 687، قربانیان به 122 و بهبودیافتگان به 574 نفر رسید.

به گزارش منابع خبری، مجروح اضافه کرد، در 24 ساعت گذشته دو بیمار کرونا در افغانستان جان باختتند و 16 بیمار دیگر بهبود یافتند که اکنون شمار مجموع جان‌باختگان ویروس کرونا در این کشور به 122 نفر و بهبودیافتگان به 574 نفر رسیده است.

وی اظهار کرد، ویروس کرونا در افغانستان به زودی پایان نمی‌یابد و مردم باید توصیه‌های صحی را جدی بگیرند.
گفتنی است که در حال حاضر ویروس کرونا در تمام ولایت‌های افغانستان شیوع پیدا کرده و شهر کابل هنوزهم بیشترین افراد آلوده به کرونا را دارد.

وزارت صحت عامه افغانستان تاکید کرده، نباید توقع داشت که ویروس کرونا در دو هفته آینده از بین خواهد رفت و این توقع غیرعلمی است؛ عدم رعایت فاصله‌های اجتماعی زمینۀ رسیدن به اوج بیماری را فراهم می‌کند و شکستن قرنطینه فاجعه انسانی به بار می‌آورد.

از سوی دیگر، دفتر والی ننگرهار در شرق افغانستان اعلام کرده که شش زندانی در زندان مرکزی این ولایت به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند. هم‌چنان شماری از خبرنگاران در افغانستان نیز به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید