دستگیری یک عضو کلیدی گروه داعش در پایتخت افغانستان

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ریاست عمومی امنیت ملی افغانستان دوشنبه 11 مه 2020 اعلام کرد که ضیاالحق مشهور به «شیخ ابوعمر الخراسانی»، رهبر جنوب آسیا گروه داعش در کابل بازداشت شده است.

به گزارش خبرگزاری‌های افغانستان، به نقل از اعلامیه ریاست عمومی امنیت ملی این کشور، این رهبر گروه داعش در یک عملیات نظامی مشترک نیروهای امنیتی و نیروهای ویژه پولیس افغانستان بازداشت شد.

‏در اعلامیه ریاست عمومی امنیت ملی افغانستان آمده‌است، در این عملیات دو عضو دیگر گروه داعش نیز دستگیر شده و عملیات دستگیری آنان، بربنیاد اعتراف اعضای دیگر داعش که از قبل دستگیر شده بودند، راه اندازی شد.

در این اعلامیه آمده‌است: «ریاست عمومی امنیت ملی جمهوری اسلامی افغانستان در ادامه‌ طرح جامع و جدید خود برای بازداشت و از بین بردن رهبران گروه‌های تروریستی منطقه‌ای و بین‌المللی، این بار ضیاالحق مشهور به شیخ ابوعمر الخراسانی رهبر جنوب آسیا و شرق دور گروه تروریستی داعش را در یک عملیات مشترک با قطعات خاص پولیس (۲۲۲) بازداشت کرده است.»

در ادامه اعلامیه آمده: «این عملیات بربنیاد اعترافات چهار مسئول ارشد داعش که در بند امنیت ملی به سر می‌برند و تلاش‌های شبانه‌روزی تخنیکی و استخباراتی نیروهای امنیتی صورت گرفته است.»

از سوی دیگر، ریاست عمومی امنیت ملی افغانستان 4 آریل 2020 یک رهبر گروه داعش به اسم «اسلم فاروقی»، را به همراه 19 همکارش بازداشت کرد.

همچنان ریاست عمومی امنیت ملی افغانستان به تاریخ 12 آوریل 2020 با نشر اعلامیه ای جداگانه نوشت، محمد تنویر شهروند بنگلادیش و علی محمد شهروند پاکستان دو تن از اعضای کلیدی گروه داعش از جمله افرادی هستند که با اسلم فاروقی، رهبر شاخه خراسان داعش دستگیر شدند.

قابل ذکر است که وزارت امور داخله افغانستان، 20 آوریل نیز دو نفر را به اتهام همکاری با گروه داعش در شهر کابل دستگیر کرد،

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید