طالبان 28 زندانی دیگر دولت افغانستان را آزاد کردند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

سهیل شاهین سخنگوی دفتر سیاسی طالبان در قطر یک‌شنبه 10 مه در توییتی نوشت، 28 زندانی دیگر دولت افغانستان در ولایت هرات در غرب این کشور آزاد شدند. شاهین در ادامه نوشت، برای این افراد لباس و کرایه راه داده شد.

در همین حال، جاوید فیصل سخنگوی شورای امنیت ملی افغانستان در توییتی نوشت، دولت این کشور برای پیشرفت در روند صلح و جلوگیری از شیوع کرونا تا کنون 1000 زندانی طالبان را آزاد کرده و حالا نوبت طالبان است که روند رهایی زندانیان را سرعت بخشد.

همچنان طالبان نیز اعلام کرده که تا کنون 208 زندانی دولت افغانستان را آزاد کرده اند، اما شورای امنیت ملی این کشور می‌گوید افرادی که طالبان آزاد کرده همه شان نظامی نیستند.

فیصل هم‌چنان نوشت که در جریان خشونت‌های طالبان در دو هفته ماه رمضان 25 غیرنظامی کشته و 74 غیرنظامی دیگر به شمول زنان و کودکان در سراسری افغانستان زخمی شدند.

سخنگوی شورای امنیت ملی افغانستان علاوه کرد، خشونت‌های طالبان علیه مردم افغانستان نسبت به هفته قبل 33 درصد افزایش یافته است. طالبان هنوز در این مورد چیزی نگفته اند.

گفتنی است که آمریکا، سازمان ملل متحد، اتحادیه اروپا، ناتو و حکومت افغانستان همواره از گروه طالبان خواسته که سطح خشونت‌ها را کاهش دهند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم