شمار مبتلایان به کرونا در افغانستان از مرز 4هزار تن گذشت؛ والی قندهار نیز کرونایی شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

وزارت صحت عامه (بهداشت) افغانستان شنبه 9 مه اعلام کرد، در 24 ساعت گذشته 253 مورد مثبت تازه ویروس کرونا در این کشور ثبت شد که با ثبت این موارد شمار مجموع مبتلایان به چهار هزار و 33 نفر رسید. والی قندهار نیز به کرونا مبتلا شده است.

این وزارت در اعلامیه‌ای نوشت، این مورد مثبت تازه شامل هرات 71 مورد، بلخ 43 مورد، ننگرهار 39 مورد، تخار 24 مورد، جوزجان 22 مورد، پکتیا 16 مورد، لغمان و کندز هر کدام 11 مورد، غزنی هشت مورد، کابل چهار مورد، نورستان، کنر، پنجشیر و بامیان هر کدام یک مورد می‌شوند.

در این اعلامیه آمده که در 24 ساعت گذشته شش مورد فوتی در ولایت‌های پنجشیر، بلخ، کابل، جوزجان و لغمان به ثبت رسید و 29 نفر دیگر بهبود یافتند که تا کنون در مجموع 115 نفر بر اثر ویروس کرونا در افغانستان جان باخته و 502 نفر دیگر بهبود یافته اند.

در همین حال، حیات الله حیات والی قندهار در جنوب افغانستان امروز شنبه در صفحه رسمی فیسبوک‌اش نوشت، نتایج کرونا‌ اش مثبت است در «حرم سرای این ولایت» قرنطینه کرده است.

حیات در ادامه نوشت، تا وقتی نتایج کرونا اش منفی نشود با هیچ‌کس روبه‌رو ملاقات نمی‌کند و از مردم خواسته که این ویروس را جدی بگیرند.

گفتنی است که پیش از این نیز فیروزالدین فیروز وزیر صحت عامه افغانستان به ویروس کرونا مبتلا شده بود که وی در حال حاضر در قرنطینه است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید