معین سابق وزارت امور داخله افغانستان بر اثر کرونا جان باخت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

وزارت امور داخله افغانستان یک‌شنبه 3 مه 2020 با تایید درگذشت منیر محمد منگل معین امنیتی اسبق این وزارت، علت مرگ وی را ابتلا به ویروس کرونا اعلام کرد.

در اعلامیه وزارت امور داخله افغانستان آمده است: «سترپاسوال منیر محمد منگل یکی از کادرهای مسلکی پولیس بود که بخش از عمرش را در راه خدمت به وطن و مردم وقف کرد.»

وحیدالله مایار سخنگوی وزارت صحت عامه (بهداشت) افغانستان یکشنبه 3 مه در نشست خبری در کابل گفت، در 24 ساعت گذشته 235 مورد مثبت تازه ویروس کرونا در این کشور ثبت شد که در مجموع آمار مبتلایان به ویروس کرونا به دو هزار 704 نفر رسید.

مایار اضافه کرد، در 24 ساعت گذشته 12 بیمار کرونا در افغانستان جان باخته و 14 بیمار دیگر بهبود یافته اند.
وی علاوه کرد، تا کنون 85 نفر بر اثر ویروس کرونا در افغانستان جان باخته و 345 نفر دیگر مصاب به این ویروس بهبود یافته اند.

وحیدالله مایار اظهار کرد، موارد مثبت تازه شامل 63 نفر در کابل، 54 نفر در قندهار، 19 نفر در هرات، 14 نفر در پنجشیر، 13 نفر در تخار، 12 نفر در ننگرهار، 10 نفر در غور، 10 نفر در سمنگان، نُه نفر در بغلان، هفت نفر در میدان‌وردک، هم‌چنان در ولایت‌های لغمان، بادغیس و بامیان پنج – پنج نفر، سه نفر در سرپل، در ولایت‌های کنر و پروان دو – دو نفر و در ولایت‌های هلمند و فراه یک – یک نفر می شوند.

مایار از مردم افغانستان خواست که فاصله های اجتماعی را رعایت کنند و توصیه های صحی را به صورت جدی عملی نمایند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید