ثبت 235 مورد مثبت تازه کرونا و 12 فوتی طی 24 ساعت گذشته در افغانستان

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

وحیدالله مایار سخنگوی وزارت صحت عامه (بهداشت) افغانستان یکشنبه 3 مه در نشست خبری در کابل گفت، در 24 ساعت گذشته 235 مورد مثبت تازه ویروس کرونا در این کشور ثبت شد که در مجموع آمار مبتلایان به ویروس کرونا به دو هزار 704 نفر رسید.

به گزارش روزنامه «هشت صبح» مایار اضافه کرد، در 24 ساعت گذشته 12 بیمار کرونا در افغانستان جان باخته و 14 بیمار دیگر بهبود یافته اند.

وی علاوه کرد، تا کنون 85 نفر بر اثر ویروس کرونا در افغانستان جان باخته و 345 نفر دیگر مصاب به این ویروس بهبود یافته اند.

وحیدالله مایار اظهار کرد، موارد مثبت تازه شامل 63 نفر در کابل، 54 نفر در قندهار، 19 نفر در هرات، 14 نفر در پنجشیر، 13 نفر در تخار، 12 نفر در ننگرهار، 10 نفر در غور، 10 نفر در سمنگان، نُه نفر در بغلان، هفت نفر در میدان‌وردک، هم‌چنان در ولایت‌های لغمان، بادغیس و بامیان پنج – پنج نفر، سه نفر در سرپل، در ولایت‌های کنر و پروان دو – دو نفر و در ولایت‌های هلمند و فراه یک – یک نفر می‌شوند.

مایار از مردم افغانستان خواست که فاصله‌های اجتماعی را رعایت کنند و توصیه‌های صحی را به صورت جدی عملی نمایند.

سخنگوی وزارت صحت عامه افغانستان تاکید کرد، آمار پنج روز گذشته نشان می‌دهد که میزان مبتلایان به ویروس کرونا در این کشور 12 درصد افزایش یافته است.

از سوی دیگر، وزارت امور داخله افغانستان امروز یکشنبه با نشر اعلامیه ای خبر داد که منیر محمد منگل معاون امنیتی سابق این وزارت بر اثر ویروس کرونا جان باخت. در این اعلامیه آمده که منیر محمد منگل یکی از کادرهای مسلکی پولیس این کشور بود.

گفتنی است که شورای ملی افغانستان به دلیل شیوع ویروس کرونا تعطیل شد. همچنان براساس فرمان رئیس جمهوری محمد اشرف غنی روند توزیع نان خشک در ایام قرنطینه برای نیازمندان در شهر کابل آغاز شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید