اتهام تجاوز جنسی؛ فرمانده پولیس و آمر جنایی ولسوالی جاغوری غزنی برکنار شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

وزارت امور داخله افغانستان دوشنبه 27 آوریل اعلام کرد، دو سرباز پولیس متهم به تجاوز جنسی در ولسوالی جاغوری ولایت غزنی توقیف و تحت تحقیق جدی قرار دارد، فرمانده پولیس و آمر جنایی این ولسوالی از وظایف شان برکنار برای تحقیق بیشتر به مرکز خواسته شدند.

طارق آرین سخنگوی این وزارت در صفحه رسمی فیسبوک اش نوشت: «هیئتی به منظور بررسی همه جانبه قضیه از مرکز به ولسوالی جاغوری اعزام شده است. رفتار نظامند پولیس برای ما مهم است و هر منسوب پولیس که خلاف اصول رفتار کند مورد پیگرد جدی قرار میگیرد و طبق قانون مجازات می‌گردد».

Advertisement

در همین حال، دفتر مطبوعاتی والی غزنی با نشر اعلامیه ای نوشت، موضوع ولسوالی جاغوری این ولایت بطور جدی تحت بررسی و رسیدگی قرار دارد.

در این اعلامیه آمده: «اکنون محمد امان احسانى مدير اجرائيه ولسوالى جاغورى الى تکميل تحقيقات و روشن شدن موضوع بحيث سرپرست ولسوالى، سمونمل عاشق حسين بحيث سرپرست قومندانى و دوم سارن محمد تقى بحيث سرپرست مديريت جناىى ولسوالى جاغورى گماشته شده‌اند».

در ادامه این اعلامیه ذکر شده: «هيأت مختلط اﺯ نماينده هاى ادارات مختلف برياست سمونوال اسدالله(شجاعى) آمر امنيت قومندانى امنيه ولايت غزنى جهت تحقيقات بيشتر به آن ولسوالى(جاغوری) اعزام شده است».

از سوی دیگر، شورای ولایتی غزنی می گوید، دو سرباز پولیس در ولسوالی جاغوری این ولایت به اتهام تجاوز جنسی دستگیر شدند که این کار باعث اعتراضات خشمگین مردم محل شد و این اعتراضات به خشونت کشیده شده است.

به گزارش روزنامه «اطلاعات روز» فاطمه رحیمی عضو شورای ولایتی غزنی گفته است، مردم محل، دو سرباز پولیس را حین عمل تجاوز بازداشت کرده و به فرماندهی پولیس ولسوالی جاغوری تسلیم کرده‌اند که در حال حاضر فرمانده پولیس، آمر جنایی و افراد متهم به تجاوز جنسی ناپدید هستند.

رحیمی اضافه کرد: «ناپدید شدن متهمان، مردم ولسوالی جاغوری را به شدت خشمگین کرده است. آنان در اعتراض به این موضوع و افزایش فساد اخلاقی در بین نیروهای امنیتی از دیروز شام(شامگاه یکشنبه 26 آوریل) تظاهرات کرده‌اند.»

هم چنان خالق داد اکبری عضو دیگر شورای ولایتی غزنی می گوید، براساس گزارش‌های مردمی، دو نفر در جریان درگیری مردم با پولیس کشته و چهار نفر دیگر زخمی شده‌اند.

اما احمد خان سیرت سخنگوی فرماندهی پولیس ولایت غزنی تنها زخمی شدن پنج غیرنظامی را تأیید کرده گفت، این آمار ابتدایی است.
قابل ذکر است که جاغوری یکی از ولسوالی ولایت غزنی است که راه های ارتباطی زمینی این ولسوالی با مرکز این ولایت از جمله ناامن ترین راه ها به شمار می‌رود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم