شمار مبتلایان به ویروس کرونا در افغانستان نزدیک به هزار نفر رسید

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

فیروزالدین فیروز وزیر صحت عامه (بهداشت) افغانستان یکشنبه 19 آوریل اعلام کرد که در 24 ساعت گذشته 60 مورد مثبت تازه ویروس کرونا در این کشور ثبت شد که با ثبت این موارد آمار مجموع مبتلایان به 993 نفر رسید.

به گزارش منابع خبری، فیروز گفت، تا کنون 32 نفر بر اثر ویروس کرونا در افغانستان جان باخته و 131 نفر دیگر مصاب به این ویروس بهبود یافته اند.

Advertisement

همچنان برخی رسانه‌های خبری به نقل از منابع دولتی گزارش دادند که 20 نفر از کارمندان ارگ ریاست جمهوری افغانستان نیز به ویروس کرونا مبتلا شده اند و محمد اشرف غنی تماس هایش را با کارمندان ارگ محدود کرده است.

از سوی دیگر، محمد اشرف غنی رئیس جمهوری افغانستان به تاریخ 15 آوریل در پیام تصویری از مردم خواست برای جلوگیری از یک فاجعه بزرگ ناشی از ویروس کرونا در خانه بمانند. غنی تاکید کرد، تجرید و قرنطینه یک نورم جهانی و توصیه شده از سوی سازمان صحی جهان و متخصصان برای پیشگیری از گسترش این ویروس است.

وی اظهار کرد، با اجرای قیودات و قرنطینه بیشتر شهروندان کشورش بیکار شدند که برای رسیدگی به این معضل شرکت انکشاف ملی روی ایجاد شغل کار می‌کند.

محمد اشرف غنی علاوه کرد، در تمام ولایت‌های افغانستان مراکز تجرید و قرنطینه ساخته می‌شود تا افراد مشکوک و مبتلا به ویروس کرونا در آنجا نگهداری شوند.

رئیس جمهوری افغانستان از مردم خواست ویروس کرونا را جدی بگیرند به توصیه‌های صحی توجه جدی کنند. همچنان وی از طالبان خواست در این شرایط حساس آتش‌بس کنند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم