تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در افغانستان به 607 نفر رسید

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

وزارت صحت عامه (بهداشت) افغانستان یکشنبه 12 آوریل اعلام کرد، در 24 ساعت گذشته 52 مورد مثبت تازه ویروس کرونا در کشور ثبت شد که با ثبت این موارد آمار مجموع مبتلایان به 607 نفر رسید.

به گزارش طلوع نیوز، این وزارت گفت، این مورد مثبت تازه شامل کابل 28 مورد، قندهار 8 مورد، هرات 7 مورد، بلخ چهار مورد، بامیان دو مورد، ننگرهار یک مورد، هلمند یک مورد و پکتیا یک مورد می شوند.

به گفته این وزارت، تاکنون 18 نفر به شمول یک داکتر (پزشک) بر اثر ویروس کرونا در افغانستان جان باخته و 37 نفر ابتلا به این ویروس بهبود یافته اند.

در همین حال، والی کابل اعلام کرد، برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا، قیودات روزگردی در شهر کابل برای 15 روز دیگر تمدید شد.

همچنان دفتر والی بامیان در مرکز افغانستان نیز با نشر اعلامیه‌ای نوشت، از روز شنبه 11 آوریل قیودات رفت و آمد در این ولایت برای دو هفته وضع شده و تمام اماکن غیرضروری بسته شدند.

قابل ذکر است که وزارت امور داخله افغانستان اعلام کرد، قیود روزگردی به منظور مبارزه با ویروس کرونا در کشور به خصوص در شهر کابل جدی تر شده است.

طارق آرین، سخنگوی این وزارت می‌گوید، نیروهای پولیس موظف اند که از رفت و آمد تمام شهروندان جلوگیری کنند، اما قوای امنیتی، کارمندان صحی، کارمندان آب‌رسانی، کارمندان رسانه‌ها، کارمندان مخابرات، کارمندان میدان هوایی، کارمندان عالی‌رتبه (بست اول و دوم) ، کارمندان بانک‌ها، صرافی‌ها و فابریکات و همچنان افرادی که به خدمات صحی، امنیتی و غذایی نیاز دارند شامل این قیودات نمی‌شوند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید