تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در افغانستان به 555 نفر رسید

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

وزارت صحت عامه (بهداشت) افغانستان شنبه 11 آوریل اعلام کرد، در 24 ساعت گذشته 34 مورد مثبت تازه ویروس کرونا در این کشور ثبت شد که با ثبت این موارد آمار مجموع مبتلایان به 555 نفر رسید.

به گزارش منابع خبری، این وزارت گفت، تاکنون 16 نفر به شمول یک داکتر (پزشک) بر اثر ویروس کرونا در افغانستان جان باخته و 32 نفر ابتلا به این ویروس بهبود یافته اند. وزارت صحت عامه افغانستان گفت که تعداد جان باختگان شامل هرات پنج فوتی، بلخ چهار فوتی، کابل سه فوتی ننگرهار دو فوتی، دایکندی یک فوتی و تخار یک فوتی می‌شوند.

در همین حال، دفتر والی بامیان در مرکز افغانستان با نشر اعلامیه‌ای نوشت، از امروز شنبه قیودات رفت و آمد در این ولایت برای دو هفته وضع شده و تمام اماکن غیرضروری بسته شده اند.

در این اعلامیه آمده: «تمامی محدودیت‌ها و قیودات در سطح شهر و ولسوالی‌ها قابل اعمال بوده و به مدت 2 هفته این قیودات جریان داشته و بعد از آن با توجه به شرایط و وضعیت، تصامیم لازم اتخاذ خواهد شد».

از سوی دیگر، نمایندگان ولایت هرات در مجلس نمایندگان از کمبود وسایل بهداشتی در آزمایشگاه تشخیص ویروس کرونا در این ولایت ابراز نگرانی کردند.

از سوی دیگر، وزارت امور داخله افغانستان اعلام کرد، قیود روزگردی به منظور مبارزه با ویروس کرونا در کشور به خصوص در شهر کابل جدی تر شده است. طارق آرین، سخنگوی این وزارت می‌گوید، نیروهای پولیس موظف اند که از رفت‌و آمد تمام شهروندان جلوگیری کنند، اما قوای امنیتی، کارمندان صحی، کارمندان آب‌رسانی، کارمندان رسانه‌ها، کارمندان مخابرات، کارمندان میدان هوایی، کارمندان عالی‌رتبه (بست اول و دوم)، کارمندان بانک‌ها، صرافی‌ها و فابریکات و همچنان افرادی که به خدمات صحی، امنیتی و غذایی نیاز دارند شامل این قیودات نمی‌شوند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم