ثبت 37 مورد جدید ویروس کرونا در افغانستان

تعداد مبتلایان به 521 تن رسید

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

وزارت صحت عامه‌ افغانستان جمعه 10 آوریل اعلام کرد که در 24 ساعت گذشته، 37 مورد مثبت جدید ویروس کرونا در 11 ولایت تشخیص شده که با این تعداد، رقم مجموعی مبتلایان این کشور به 521 تن رسید.

وحیدالله مایار، سخنگوی وزارت صحت عامه افغانستان گفت، از مجموع این موارد، 16 مورد در کابل، هشت مورد در هرات، در ولایت‌های قندهار، لوگر، دایکندی و تخار هر کدام دو مورد و در ولایت‌های بامیان، پروان، غور، بادغیس و نیمروز هر کدام یک مورد مثبت ثبت شده است.

به گفته او، از جمع این تعداد، 32 نفر بهبود یافته و 15 نفر جان باختند.

وزارت صحت‌عامه (بهداشت) افغانستان پنج شنبه 9 آوریل اعلام کرد، اپلیکیشن معلوماتی در مورد ویروس کرونا در کشور ایجاد شد.

فیروزالدین فیروز وزیر صحت‌عامه افغانستان گفت، این اپلیکیشن در همکاری با وزارت مخابرات و تکنالوژی معلوماتی کشور ایجاد شده است. آدرس این اپلیکیشن www.corona.asan.gov.af می‌باشد.

براساس اعلامیه‌ای وزارت صحت‌عامه افغانستان، فیروزالدین فیروز اضافه کرد: «این اپلیکیشن ما را در راستای جمع‌آوری و ارایه ارقام واقعات ویروس کرونا، ارایه رهنمودهای صحی و وقایوی، آزمایش خودی در پیوند به ویروس کرونا، شناسایی ساحاتی که گردش این ویروس در آن بیشتر است کمک می‌کند».

وی در پیوند به آزمایش خودی که در این اپلیکیشن درج شده است اشاره کرده گفت، کسانی ‌که از مصاب شدن به ویروس کرونا شاکی اند و با استفاده از این پرسش‌نامه می‌توانند از مصاب‌شدن و نشدن‌شان به ویروس کرونا مطمئن شوند.

وزارت صحت عامه‌ افغانستان همچنان اعلام کرد که 15 تُن تجهیزات طبی دوا، مواد ضدعفونی و دیگر ضروریات طبی به سه ولایت بلخ، ننگرهار و سمنگان فرستاده شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم