.
.
.

تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در افغانستان به 367 نفر رسید

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

وزارت صحت عامه (بهداشت) افغانستان دوشنبه 6 آوریل اعلام کرد که در 24 ساعت گذشته 30 مورد مثبت تازه ویروس کرونا در این کشور ثبت شد که با ثبت این موارد آمار مجموع مبتلایان به 367 نفر رسید.

به گزارش منابع خبری، این وزارت گفت، این 30 مورد مثبت تازه شامل هرات 16 مورد، کابل 6 مورد، نیمروز سه مورد، کندز دو مورد، فاریاب دو مورد و دایکندی یک مورد میشوند.

به گفته این وزارت، تاکنون هشت نفر بر اثر ویروس کرونا در افغانستان جان باخته و 17 نفر ابتلا به این ویروس بهبود یافته اند.

سرور دانش، معاون دوم رئیس جمهوری افغانستان یکشنبه 5 آوریل در سفری به ولایت هرات تاکید کرد: «امروز شیوع کرونا در افغانستان یک بحران و یک چالش بزرگ ملی است و به همین جهت باید همه ظرفیت های ملی و همه توان و امکانات ملی خود را در این راه بسیج کنیم. تنها حکومت قادر به پایان دادن به این فاجعه نیست».

دانش گفت، برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا در افغانستان مردم باید در یک همبستگی و همکاری جدی علیه این پدیده مبارزه کنند.

بیشترین مبتلایان به ویروس کرونا در ولایت هرات این کشور است که بیشتر آنان از ایران به این ولایت آمده اند، روز گذشته (یک‌شنبه 5 آوریل) یک شفاخانه 100 بستر کوید 19 در ظرف 20 روز به که دستور محمد اشرف غنی رئیس جمهوری افغانستان در هرات ساخته شده افتتاح شد. این شفاخانه یکشنبه 5 آوریل با حضور سرور دانش، معاون دوم رئیس جمهوری افغانستان به بهره برداری رسید. قرار است مبتلایان به ویروس کرونا در این شفاخانه تحت درمان قرار بگیرند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم