طالبان: امریکا توافقنامه صلح را نقض کرده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

گروه طالبان یکشنبه 5 آوریل با نشر اعلامیه‌ای امریکا و همکاران داخلی و خارجی‌اش را متهم کرد که توافقنامه صلح را نقض کرد اند.

براساس این اعلامیه، تأخیر در رهایی پنج هزار زندانی طالبان، حملات بر مراکز این گروه، حملات شبانه توسط نیروهای امریکایی و داخلی و حملات هوایی بالای جنگجویان این گروه از جمله دلایل نقض توافقنامه گفته شده است.

در این اعلامیه ذکر شده، گروه طالبان پس از امضای توافقنامه صلح به شهرهای بزرگ افغانستان، مراکز بزرگ نظامی و پاسگاه های که در روستاها اند و باعث تلفات غیرنظامیان می شود حمله نکرده است.

طالبان تاکید کرده: «از جهت امریکایی جداً می خواهیم که خودشان هم محتویات توافقنامه را رعایت کنند و دیگر همکاران شان را نیز به رعایت کامل توافقنامه متوجه بسازند» در غیر آن، این گروه دست به عمل باالمثل خواهد زد.
اما مقام‌های امریکا و افغانستان هنوز در مورد این اعلامیه طالبان چیزی نگفته اند، اما مقام‌های امنیتی افغان همواره گفته اند، نیروهای امنیتی این کشور در حالت دفاعی قرار دارند.

قابل ذکر است که توافقنامه صلح میان امریکا و طالبان به تاریخ 29 فوریه 2020 در دوحه قطر امضا شد و طالبان می‌گویند، براساس این توافقنامه باید پنج هزار زندانی شان و یک هزار زندانی دولت افغانستان آزاد شوند و پس از آن مذاکرات بین الافغانی شروع می‌شود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم