تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در افغانستان به 337 نفر رسید

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

وزارت صحت عامه (بهداشت) افغانستان یکشنبه 5 آوریل اعلام کرد که در 24 ساعت گذشته 38 مورد مثبت تازه ویروس کرونا ثبت شد که با ثبت این موارد آمار مجموع مبتلایان به ویروس کرونا در این کشور به 337 نفر رسید.

به گزارش منابع خبری فغانستان، این وزارت گفته است: «این 38 مورد مثبت تازه شامل کابل 10 مورد، هرات 10 مورد، قندهار 8 مورد، پکتیا سه مورد، بلخ دو مورد، سمنگان دو مورد، کاپیسا یک مورد، تخار یک مورد و زابل یک مورد می‌شوند.

به گفته وزارت بهداشت افغانستان، تا کنون هفت نفر بر اثر ویروس کرونا در این کشور جان باخته و 12 نفر ابتلا به این ویروس بهبود یافته اند.

قابل ذکر است که ویروس کرونا در 21 ولایت افغانستان شیوع پیدا کرده و دولت این کشور در بیشتر ولایت‌ها قیود «روزگردی» اجرا کرده است.

اولین مرگ بر اثر ویروس کرونا در شهر کابل روز گذشته (شنبه 4 آوریل) ثبت شد که با آن تعداد جان باخته‌گان بر اثر کرونا در این کشور به هفت تن رسید.

وزارت صحت عامه افغانستان نیز هشدار داد که ویروس کرونا در کشور وارد مرحله گردش اجتماعی شده و مردم باید بیشتر احتیاط کنند، در خانه بمانند و به توصیه‌های بهداشتی توجه جدی کنند در غیر آن کشور به سوی یک فاجعه خواهد رفت.

بیشترین بازدید موضوعات مهم