به دستور محمداشرف غنی شفاخانه 100بستر کوید19 ظرف 20 روز ساخته شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

مقام‌های ولایت هرات در غرب افغانستان اعلام کردند که یک شفاخانه 100 بستر کوید 19 در ظرف 20 روز در این ولایت ساخته شد. این شفاخانه یکشنبه 5 آوریل با حضور سرور دانش، معاون دوم رئیس جمهوری افغانستان به بهره برداری رسید.

جیلانی فرهاد، سخنگوی والی هرات گفت، این شفاخانه با زیربنای 2064 متر مربع، براساس دستور محمد اشرف غنی، رئیس جمهوری افغانستان در ظرف 20 روز گذشته توسط شرکت انکشاف ملی ساخته شد. فرهاد اضافه کرد، قرار است وسایل طبی و تجهیزات پیشرفته مورد نیاز این شفاخانه از خارج کشور تهیه شود.

در همین حال، سرور دانش که برای معرفی عبدالوحید قتالی به عنوان والی جدید هرات به این ولایت سفر کرده گفت، حکومت از تمام امکانات در مبارزه با ویروس کرونا استفاده خواهد کرد و مردم باید در این مبارزه بسیج شوند.

قابل ذکر است که آمار مجموع مبتلایان به ویروس کرونا در افغانستان به 337 نفر، بهبود یافتگان به 17 نفر رسیده و هفت مورد فوتی بر اثر این ویروس در این کشور ثبت شده‌اند. ولایت هرات با داشتن 214 مورد و کابل با داشتن 53 مورد بیشترین افراد مبتلا به ویروس کرونا را دارند.

همچنان محمد یعقوب حیدری، والی کابل هشدار داد، محدودیت‌های بیشتر و جدی‌تر به روی رفت و آمد مردم در شهر کابل از امروز یکشنبه 5 آوریل آغاز شده و هرکس این محدودیت‌ها را نقص کند با جریمه نقدی 18 هزار افغانی و حتی زندان مجازات خواهد شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم