محمد حنیف اتمر نامزد وزیر و سرپرست وزارت امور خارجه افغانستان تعیین شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

محمد اشرف غنی، رئیس جمهوری افغانستان شنبه 4 آوریل محمد حنیف اتمر را به عنوان نامزد وزیر و سرپرست وزارت امور خارجه این کشور تعیین کرد.

ارگ ریاست جمهوری افغانستان با نشر اعلامیه ای نوشت: «محمد اشرف غنی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان طی دو حکم جداگانۀ مقام عالی ریاست جمهوری، محمد حنیف اتمر را به صفت نامزد وزیر و سرپرست وزارت امور خارجه تعیین کرد».

در این اعلامیه آمده: «رئیس جمهور کشور به تأسی از حکم فقرۀ 13 ماده 64 قانون اساسی، محمد حنیف اتمر را بحیث نامزد وزیر و سرپرست وزارت امور خارجه تعیین کرد و برایش در امور محوله آرزوی موفقیت نمود».

محمد حنیف اتمر در گذشته به عنوان مشاور امنیت ملی، وزیر امور داخله، وزیر معارف و وزیر انکشاف دهات افغانستان وظیفه اجرا کرده است.

قابل ذکر است که محمد اشرف غنی، رئیس جمهوری افغانستان در گذشته عبدالهادی ارغندیوال را به عنوان نامزد وزیر وزارت مالیه(دارایی)، طاهر زهیر را به عنوان نامزد وزیر وزارت اطلاعات و فرهنگ و احمد ضیا سراج را به عنوان نامزد ریاست عمومی امنیت ملی این کشور تعیین کرد.

همچنان رئیس جمهوری افغانستان اخیراً محمد شاکر کارگر را به عنوان رئیس عمومی دفتر ریاست جمهوری، محمد داوود سلطان‌زوی را به عنوان شهردار کابل و عبدالوحید قتالی را به عنوان والی هرات معرفی کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم