تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در افغانستان به 299 نفر رسید

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

وزارت صحت عامه (بهداشت) افغانستان اعلام کرد، در 24 ساعت گذشته 25 مورد مثبت تازه ویروس کرونا در ثبت شده که با ثبت این موارد آمار مجموع مبتلایان به ویروس کرونا در این کشور به 299 نفر رسید.

وحیدالله مایار، سخنگوی این وزارت گفته است، این 25 مورد مثبت تازه شامل 11 مورد در کابل، پنج مورد در هرات، دو مورد در سمنگان همچنان در ولایت‌های بلخ، کندز، فاریاب، غزنی، لوگر، غور و نیمروز هر کدام یک مورد مثبت تازه ثبت شده است.

مایار گفت، در 24 ساعت گذشته 152 مورد مشکوک به ویروس کرونا در آزمایشگاه‌های کابل و هرات بررسی شد که نتایج 25 مورد آن مثبت و متباقی منفی اعلام شدند.

در همین حال، نمایندگی سیاسی سازمان ملل متحد در افغانستان (یوناما) اعلام کرد که یک کارمند این نهاد در ولایت هرات به ویروس کرونا مبتلا شده است.

قابل ذکر است که ویروس کرونا در 19 ولایت افغانستان شیوع پیدا کرده و دولت این کشور در ولایت‌های کابل، هرات، فراه، نیمروز، بدخشان، غزنی، بلخ، ننگرهار و کندهار قیود «روزگردی» اجرا کرده است.

وزارت بهداشت افغانستان نیز هشدار داد که ویروس کرونا در کشور وارد مرحله گردش اجتماعی شده و مردم باید بیشتر احتیاط کنند، در خانه بمانند و به توصیه‌های بهداشتی توجه جدی کنند در غیر آن کشور به سوی یک فاجعه خواهد رفت.

بیشترین بازدید موضوعات مهم