.
.
.

بانک جهانی بیش از صد میلیون دالر برای مبارزه با کرونا به افغانستان کمک کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

بانک جهانی جمعه 3 آوریل اعلام کرد که کمک صد میلیون و 400 هزار دالری برای مبارزه با کرونا در افغانستان را تصویب کرده است.

در اعلامیه‌ بانک جهانی آمده است، این مقدار پول به‌خاطر تقویت خدمات صحی برای مبارزه با شیوع ویروس کرونا در 34 ولایت افغانستان ارایه خواهد شد. هینری کرالی، نماینده‌ بانک جهانی در افغانستان گفت، با فراهم‌سازی این بسته کمک اضطراری توقع می‌رود که سیستم صحی افغانستان تقویت یافته و از شیوع بیشتر کرونا در این کشور جلوگیری شود.

براساس این اعلامیه، این کمک برای افراد مبتلا به کرونا، افراد در معرض خطر این بیماری، پزشکان و پرسنل صحی، شفاخانه‌ها و لابراتوارها به مصرف خواهد رسید.

شمار افراد مبتلا به ویروس کرونا در افغانستان به 273 نفر افزایش یافت. هم‌زمان با این ششمین رویداد فوتی ناشی از این ویروس نیز در ولایت هرات ثبت شد.

وزارت صحت عامه افغانستان عصر پنج‌شنبه‌، 34 مورد تازه ابتلا به ویروس کرونا در این کشور را تأیید کرد.

وحیدالله مایار، سخنگوی این وزارت گفته است، 15 نفر از جمله 11 مرد و چهار زن در ولایت هرات به ویروس کرونا مبتلا شناسایی شده‌اند.

هم‌زمان با این، 14 مورد تازه‌ی ابتلا به ویروس کرونا در کابل، دو مورد در پکتیا و در ولایت‌های بغلان، قندهار و دایکندی یک – یک مورد تازه ابتلا به ویروس کرونا شناسایی شده‌اند. رقم مجموعی افراد مبتلا به ویروس کرونا در هرات به 199 نفر افزایش یافته است. کابل پس از هرات در جایگاه دوم قرار دارد. شمار افراد مبتلا به ویروس کرونا در کابل به 32 نفر افزایش یافته است.

هم‌زمان با این یک زن 65 ساله در دایکندی و یک مرد 70 ساله در ولایت هرات به دلیل ابتلا به ویروس کرونا جان باختند.