ویروس کرونا یگانه کلیسای کاتولیک در افغانستان را بست

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

سایت «Agenzia Fides» به تازگی با نشر گزارشی نوشت، یگانه کلیسای کاتولیک در افغانستان به دلیل شیوع ویروس کرونا بسته شد.

براساس گزارش این سایت، یگانه کلیسای کاتولیک در افغانستان در محوطه سفارت ایتالیا در شهر کابل قرار دارد و مسئولان این کلیسا گفته اند، به دلیل جلوگیری از انتقال ویروس کرونا این کلیسا را بستند.

مسئولان این کلیسا گفته اند: «متأسفانه ویروس کرونا در حال گسترش است. خدا را شکر که شیوع ویروس کرونا در افغانستان به سطح چین یا ایتالیا نرسیده است. تجربه آن کشورها حاکی از آن است که نباید خطر این ویروس را دست کم گرفت».

این سایت نوشت، با شناسایی اولین مورد مثبت ویروس کرونا در کابل، ایتالیا سفارت‌اش را در افغانستان بسته کرد.

از سوی دیگر، وزارت صحت عامه (بهداشت) افغانستان اعلام کرد، تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در کشور به 145 نفر رسیده که دو دیپلمات خارجی مقیم کابل و چهار سرباز ناتو نیز شامل اند.

این وزارت اضافه کرد، ویروس کرونا در 17 ولایت افغانستان شیوع پیدا کرده که تنها در ولایت هرات 106 مورد مثبت این ویروس ثبت شده است که تا کنون پنج بیمار ویروس کرونا در کشور بهبود یافته و چهار نفر بر اثر این ویروس جان باخته اند.

به گفته این وزارت، ویروس کرونا در افغانستان وارد مرحله گردش اجتماعی شده است و مردم باید بیشتر احتیاط کنند در خانه بمانند به توصیه‌های بهداشتی توجه کنند.

وزارت بهداشت افغانستان دوشنبه 30 مارس چهارمین آزمایشگاه تشخیص ویروس کرونا را در شهر کابل راه اندازی کرد. تاکنون در شهرهای کابل، هرات و جلال آباد ننگرهار آزمایشگاه‌های تشخیص کرونا فعال اند.

در همین حال، دولت افغانستان برای مبارزه با ویروس کرونا در شهرهای کابل، هرات، فراه، نیمروز و غزنی قیود «روزگردی» اجرا کرده است.

از سوی دیگر، گروه طالبان نیز برای مبارزه با ویروس کرونا وارد عمل شده و در ساحات تحت کنترلاش فعالیتهای بهداشتی میکنند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید