سقوط چهار پاسگاه امنیتی در شمال افغانستان به دست طالبان

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

نیک محمد نظری، سخنگوی والی بدخشان در شمال افغانستان تایید کرد، چهار پاسگاه امنیتی شنبه 28 مارس در ولسوالی «جرم» این ولایت به دست طالبان افتاد.

نیک محمد نظری به روزنامه «اطلاعات روز» گفت، جنگجویان طالبان بر پاسگاه‌های امنیتی در روستاهای «دهن آب خستک» و «آب راغک» ولسوالی جرم ولایت بدخشان حمله کردند.

نظری اضافه کرد، هنوزهم درگیری میان طالبان و نیروهای امنیتی ادامه دارد و سربازان بیشتر به محل رویداد فرستاد شده اند.

سخنگوی والی بدخشان تایید کرد، در این درگیری تلفاتی به هر دو طرف وارد شده، اما به دلیل غیرفعال بودن شبکه های مخابراتی، هنوز آمار دقیق در دست نیست.

این حمله طالبان در شرایطی رخ داده که وزارت دولت در امور صلح افغانستان جمعه 27 مارس 2020 از تعیین هیأت 21 نفری دولت برای گفت‌وگو با گروه طالبان خبر داد.

براساس خبرنامه‌ای وزارت دولت در امور صلح افغانستان، این هیأت پس از «غور و مداقه و مشوره‌های لازم با تمام جناح‌ها، و اقشار تأثیرگذار جامعه» تعیین شده است. براساس این خبرنامه، محمدمعصوم استانکزی، رئیس پیشین امنیت ملی رهبری این هیأت را به عهده دارد.

نادر نادری، عبدالمتین بیک، فوزیه کوفی، ضرار احمد مقبل، شهلا فرید، شریفه زرمتی، عبدالهادی ارغندیوال، محمدرسول طالب، حبیبه سرابی، فاطمه گیلانی، غیرت بهیر، محمدحفیظ منصور، غلام‌فاروق مجروح، عنایت‌الله بلیغ، باتور دوستم، کلیم‌الله نقیبی، محمد ناطقی، ایوب انصاری، خالد نور و امین احمدی اعضای این هیأت هستند.

از سوی دیگر، زلمی خلیلزاد، نماینده ویژه امریکا برای صلح افغانستان در توییتی نوشت: «میخواهم به حکومت افغانستان و رهبران سیاسی و جامعه مدنی به خاطر گردهم آمدن شان، مبارکی بگویم. آنان برای گفتگوها با طالبان یک تیم مذاکراتی همه شمول را تشکیل داده اند. هیئت جمهوری اسلامی نمایانگر نمای واقعی ملت و نقش سازندهء زنان است».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید