تصویری؛ گروه طالبان بخش ویژه برای مبارزه با ویروس کرونا در افغانستان ایجاد کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

ذبیح الله مجاهد، سخنگوی گروه طالبان اخیرا در توییتی اعلام کرد که این گروه در ولایت کندز در شمال شرق افغانستان بخش ویژه‌ای برای مبارزه با ویروس کرونا ایجاد کرده است.

مجاهد گفت، از طریق «ملاامامان» در تمام ولایت‌های افغانستان در ساحات تحت کنترل طالبان در راستای مبارزه با ویروس کرونا اطلاع رسانی شده و برگه‌های معلوماتی در رابطه به جلوگیری از این ویروس در میان مردم توزیع شده است.

از جانب دیگر، حکومت افغانستان نیز اخیراً از گروه طالبان خواست به مردم تحت کنترل اش اجازه دهند تا به خدمات بهداشتی دسترسی داشته باشند.

امرالله صالح، معاون اول رئیس جمهوری افغانستان در صفحه رسمی توییترش نوشت: «کسی از آی‌اس‌آی (سازمان استخباراتی) پاکستان باید به شورای کویته طالبان تفهیم کند که (19-COVID) یا ویروس کرونا با حملات انتحاری، بمب‌گذاری‌ها و ماین‌های کنار جاده‌ای از بین نمی‌رود. آن‌ها باید به مردم در ولسوالی‌های زیر کنترل‌‌شان اجازه دهند که به اطلاعات و خدمات صحی دست‌رسی داشته باشند. رویکرد قرون وسطایی طبابت کارکرد ندارد. اکنون 2020 است».

قابل ذکر است که وزارت صحت عامه (بهداشت) افغانستان شنبه 28 مارس اعلام کرد، آمار مجموعی مبتلایان به ویروس کرونا در این کشور به 106 نفر رسیده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید