افغانستان... سه مرکز ویژه مبارزه با ویروس کرونا در هرات ایجاد شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

وزارت صحت عامه (بهداشت) افغانستان یکشنبه 22 مارس اعلام کرد، به منظور مبارزه با ویروس کرونا در سه نقطه ولایت هرات در غرب این کشور شفاخانه (بیمارستان) ویژه کوید 19 ایجاد شده است.

این وزارت با نشر اعلامیه‌ای نوشت، در حال حاضر ولایت هرات در غرب افغانستان آماده پذیرش 700 بیمار کوید 19 در یک زمان است.

در این اعلامیه آمده، وزارت صحت عامه افغانستان بخش‌های ویژه کنترول ویروس کرونا کوید 19 را در سه نقطه (شمال، جنوب و شرق) شهر هرات ایجاد و اختصاص داده است.

در اعلامیه ذکر شده: «آماده ساختن و اختصاص دادن 300 بستر برای بیماران کوید 19 در لیبرتی شمال شهر هرات، آماده ساختن و اختصاص دادن 200 بستر بیماران کوید 19 در حاجی کمپ جنوب شهر هرات و ايجاد و اختصاص دادن 200 بستر شفاخانه کوید 19 در منطقه شیدایی شرق شهر هرات» صورت گرفته است.

وزارت بهداشت افغانستان گفته است که تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در کشور به 24 نفر رسیده که 15 نفر آن مربوط به ولایت هرات است.

ولایت هرات هم مرز با ایران یکی از آسیب پذیرترین ولایت های افغانستان در بخش شیوع ویروس کرونا قرار دارد که براساس گفته وزارت مهاجرین این کشور، روزانه بیش از 15 هزار مهاجر افغان از ایران وارد این ولایت می‌شوند.

وزارت صحت عامه افغانستان اعلام کرد، یک پایه دستگاه «حرارت سنج اتومات» در مرز اسلام قلعه نقطه صفری ایران نصب کرده و مهاجرین که از ایران وارد کشور شوند مورد بررسی بهداشتی قرار می‌گیرند.

این وزارت همچنان گفته که کار عملی ساخت یک بیمارستان 100 بستر کوید 19 در ولایت هرات به تاریخ 19 مارس آغاز شد و قرار است تا 21 روز دیگر تمام شود.

این وزارت اضافه کرد، لابراتوار تشخیص بیماری کرونا نیز در ولایت هرات راه اندازی شده و دیگر نیاز نیست که نمونه موارد مشکوک به ویروس کرونا در ولایت هرات برای آزمایش به کابل فرستاده شود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید