حکومت افغانستان: حمله طالبان در زابل بیانگر تعهد این گروه برای ادامه خشونت است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

حکومت افغانستان در واکنش به حمله روز جمعه 20 مارس طالبان در ولایت زابل در جنوب این کشور اعلام کرد، ادامه حملات طالبان بیانگر تعهد این گروه برای ادامه خشونت است.

صدیق صدیقی، سخنگوی رئیس جمهوری افغانستان در صفحه رسمی توییترش حملات طالبان بالای سربازان افغان در ولایت زابل را با شدیدترین الفاظ محکوم کرد و نوشت، ادامه حملات طالبان بیانگر تعهد این گروه برای ادامه خشونت و مخالفت با پروسه صلح است.

در همین حال، نیکلاس کی، نماینده غیرنظامی ناتو در افغانستان این حمله طالبان را در روز اول نوروز محکوم کرد و آن را «وحشیانه و شرم آور» خواند.

از سوی دیگر، منابع امنیتی ولایت زابل افغانستان جمعه 20 مارس گزارش دادند، طالبان با همکاری هشت تن از نیروهای پولیس که نفوذی این گروه بودند، بر یک پاسگاه امنیتی در این ولایت حمله کردند که تلفات سنگین در پی داشته است.

مسئولان امنیتی ولایت زابل تایید کردند که 25 سرباز در حمله مهاجمان در یک پاسگاه مشترک نیروهای ارتش و پولیس کشته شدند.

به گفتۀ این مسئولان، در این حمله نزدیک به شش یا هشت تن از نیروهای پولیس که نفوذی طالبان بودند، با مهاجمان هم‌دست شده و بر این پاسگاه حمله کردند.

این هشت تن از نیروهای پولیس که نفوذی طالبان بودند همراه با جنگ افزارهای‌شان به این گروه پیوسته‌اند.

حملات طالبان بر نیروهای دولتی افغانستان در حالی صورت می‌گیرد که توافقنامه صلح میان آمریکا و طالبان به تاریخ 29 فوریه 2020 در دوحه قطر امضا شد. دو روز پس از امضای توافق‌نامه صلح امریکا با طالبان، این گروه با نشر بیانیه‌ای اعلام کرد، جنگ این گروه در مقابل نیروهای خارجی در افغانستان پایان یافته و اما جنگ در مقابل سربازان افغان ادامه خواهد داشت.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید