افغانستان... 25 سرباز در حمله افراد نفوذی طالبان در زابل کشته شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

منابع امنیتی ولایت زابل افغانستان جمعه 20 مارس گزارش دادند، طالبان با همکاری هشت تن از نیروهای پولیس که نفوذی این گروه بودند، بر یک پاسگاه امنیتی در این ولایت حمله کردند که تلفات سنگین در پی داشته است.

به گزارش رسانه‌های افغانستان، مسئولان امنیتی ولایت زابل تایید کردند که 25 سرباز در حمله مهاجمان در یک پاسگاه مشترک نیروهای ارتش و پولیس کشته شدند.

به گفتۀ این مسئولان، در این حمله نزدیک به شش یا هشت تن از نیروهای پولیس که نفوذی طالبان بودند، با مهاجمان هم‌دست شده و بر این پاسگاه حمله کردند.

این هشت تن از نیروهای پولیس که نفوذی طالبان بودند همراه با جنگ افزارهای‌شان به این گروه پیوسته‌اند.

حملات طالبان بر نیروهای دولتی افغانستان در حالی صورت می‌گیرد که توافقنامه صلح میان آمریکا و طالبان به تاریخ 29 فوریه 2020 در دوحه قطر امضا شد. دو روز پس از امضای توافق‌نامه صلح امریکا با طالبان، این گروه با نشر بیانیه‌ای اعلام کرد، جنگ این گروه در مقابل نیروهای خارجی در افغانستان پایان یافته و اما جنگ در مقابل سربازان افغان ادامه خواهد داشت.

این بیانیه طالبان با واکنش‌های تندی از مقام‌ها و شهروندان افغانستان قرار گرفت.

طالبان می‌گویند براساس این توافقنامه، پنج هزار زندانی شان و یک هزار زندانی دولت افغانستان آزاد می‌شوند بعد از آن مذاکرات بین الافغانی صلح آغاز شود.

صدیق صدیقی، سخنگوی رئیس جمهوری افغانستان به تاریخ 11 مارس 2020 در نشستی خبری در کابل گفت، محمد اشرف غنی، رئیس جمهوری کشور برای رهایی پنج هزار زندانی طالبان فرمان صادر کرد.

صدیقی علاوه کرد، عملی شدن رهایی زندانیان طالبان مربوط به رفتار طالبان است و خشونت‌ها باید بطور چشم‌گیر کاهش یابد.

از جانب دیگر، فاضیل فضلی، مشاور رئیس جمهوری افغانستان در صفحه رسمی فیسبوک خود نوشت: «آزادی زندانیان طالبان مشروط است و رهایی این زندانیان براساس یک جدول زمانی است که چهار و پنج ماه زمان خواهد گرفت».

وی تأکید کرد: «یکی از شرایط آن است که با آزادی هر دسته از زندانیان طالبان، باید در سراسر افغانستان خشونت‌ها به صورت قابل ملاحظه‌ای کاهش یافته باشد».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید