جان باختن 10 افغان بر اثر ابتلا به ویروس کرونا در ایران

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

سید حسین عالمی بلخی، وزیر مهاجرین و عودت کنندگان افغانستان یکشنبه 15 مارس در مجلس نمایندگان این کشور صحبت می‌کرد گفت، تا کنون 10 شهروند افغان بر اثر ابتلا به ویروس کرونا در ایران جان باختند.

براساس گزارش منابع خبری، بلخی اضافه کرد، روزانه تا 15 هزار مهاجر افغان از ایران بازگشت می‌کنند که این آمار نسبت به سال‌های گذشته بی‌سابقه است.

افغانستان از سه نقطه با ایران مرز مشترک دارد و گسترش شیوع ویروس کرونا در ایران و افزایش موارد مثبت به این ویروس در آن کشور باعث نگرانی شدید در افغانستان شده است.

فیروزالدین فیروز وزیر صحت عامه افغانستان گفت، به دلیل گسترش شیوع ویروس کرونا در ایران و برگشت هزاران افغان از آن کشور باعث شده که کشورش در سطح بلند خطر قرار بگیرد. او از شهروندان‌ افغانستان خواست، به خاطر حفاظت از سلامتی خودشان، خانواده‌شان و مردم‌شان در مراسم سال جدید خورشیدی(نوروز) اشتراک نکنند.

در همین حال، حکومت افغانستان برگزاری مراسم‌های جشن نوروز، جشن دهقان و مسابقات ورزشی را در این کشور لغو کرد و مراکز آموزشی و دانشگاه‌ها در سراسری کشور تعطیل شدند.

همچنان وزارت امور خارجه افغانستان اعلام کرده به دلیل جلوگیری از انتشار ویروس کرونا، تمام جلسات دوجانبه و سه جانبه لغو شده و تمام جلسات از طریق «ویدئو کنفرانس» پیش برده خواهد شد.

از سوی دیگر، صدیق صیدیقی، سخنگوی رئیس جمهوری افغانستان در صفحه رسمی توییترش نوشت، قرار است محمد اشرف غنی، رئیس جمهوری کشور ساعت 4 بعد از ظهر امروز یکشنبه به وقت کابل در نشست فوق العاده «سارک» از طریق «ویدئو کنفرانس» در مورد چگونگی مبارزه با ویروس کرونا صحبت کند.

قابل ذکر است که وزارت بهداشت افغانستان یکشنبه 15 مارس اعلام کرد، تاکنون 206 مورد مشکوک به ویروس کرونا در کشور بررسی شده که از این میان نتایج 16مورد آن مثبت و متباقی منفی اعلام شدند.

این وزارت اضافه کرد، نمونه 56 مورد مشکوک به ویروس کرونا تحت بررسی قرار دارد که نتایج آن به زودی اعلام خواهد شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید