آمار مبتلایان به ویروس کرونا در افغانستان به 16 نفر رسید

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

وزارت صحت عامه (بهداشت) افغانستان یکشنبه 15 مارس اعلام کرد که آمار مبتلایان به ویروس کرونا در کشور به 16 نفر رسیده است.

وحیدالله مایار، سخنگوی وزارت صحت عامه افغانستان به شبکه طلوع نیوز گفته است، چهار مورد مثبت تازه ویروس کرونا در ولایت هرات و یک مورد در ولایت دایکندی ثبت شده است.

با ثبت این پنج رویداد مثبت، شمار مجموعی رویدادهای مثبت ویروس کرونا در افغانستان به 16 رویداد می‎رسد (هرات 10 رویداد مثبت، سمنگان 3 رویداد مثبت، کاپیسا، بلخ و دایکندی هر کدام یک رویداد مثبت).

در همین حال، حکومت افغانستان به دلیل جلوگیری از انتشار ویروس کرونا، مراسم جشن نوروز و مسابقات ورزشی را در این کشور لغو کرد و تمام مراکز آموزشی و دانشگاه‌ها در سراسری افغانستان برای بیش از یک ماه تعطیل شدند.

قابل ذکر است که افغانستان از سه نقطه با ایران مرز مشترک دارد و گسترش شیوع ویروس کرونا در ایران و افزایش موارد مثبت به این ویروس در آن کشور باعث نگرانی شدید در افغانستان شده است.

وزارت مهاجرین و عودت‌کنندگان افغانستان تایید کرد، پس از جدی شدن ویروس کرونا در ایران، روزانه به طور اوسط 9 تا 15 هزار مهاجر از این کشور به افغانستان، باز می‌گردند.

رضا باهیر، معاون سخنگوی وزارت مهاجرین و عودت‌کنندگان افغانستان جمعه 13 مارس به روزنامه‌ی «صبح کابل» گفت، تنها روز پنج‌شنبه، حدود 9 هزار نفر از ایران به دلیل افزایش خطرات ویروس کرونا، وارد افغانستان شده اند.

به گفته باهیر، با توجه به تعداد مهاجرین افغان که در هفته‌ گذشته به افغانستان بازگشته اند، روند بازگشت مهاجران به این کشور شش تا هفت برابر افزایش را نشان می‌دهد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید