افغانستان... طالبان مدیر یک رادیوی محلی و همکارش را در کندز ربودند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

مقام‌های ولایت کندز در شمال شرق افغانستان شنبه 14 مارس تایید کردند که جنگجویان طالبان مدیر مسئول یک رادیوی محلی و یک همکارش را در این ولایت ربودند.

عصمت‌الله مرادی، سخنگوی والی کندز به روزنامه «اطلاعات روز» گفت، این رویداد بعد از ظهر جمعه 13 مارس در ساحه «دشت آبدان» شهر کندز اتفاق افتاد.

مرادی اضافه کرد، نور رحیم عاطف، مدیر مسئول رادیو «کیهان» با یک همکارش و یک سرباز پولیس به تفریح رفته بودند که به صورت ناگهانی با «ایست بازرسی» طالبان رو به رو شدند.

سخنگوی والی کندز تایید کرد: «طالبان بر سرباز پولیس فوراً تیراندازی می‌کنند که در نتیجه او کشته می‌شود».

وی علاوه کرد، جنگجویان طالبان مدیر مسئول رادیو «کیهان» و همکارش را با خود بردند، اما هنوز مشخص نیست که آنها در کجا هستند ولی این رویداد در ساحه تحت کنترل طالبان رخ داده است.

گروه طالبان هنوز در این مورد چیزی نگفته است.

این در حالی است که چندی قبل توافق‌نامه صلح میان امریکا و گروه طالبان امضا شد و قرار بود، مذاکرات بین‌الافغانی میان طالبان و حکومت افغانستان نیز آغاز شود، اما پس از صدور فرمان رئیس جمهوری افغانستان برای آزادی زندانیان طالبان، دفتر سیاسی این گروه در قطر اعلام کرد، اول باید پنج هزار زندانی طالبان آزاد شوند بعداً مذاکرات بین الافغانی صلح آغاز می‌شود.

صدیق صدیقی، سخنگوی رئیس جمهوری افغانستان چهارشنبه 11 مارس در نشست خبری در کابل گفت، محمد اشرف غنی، رئیس جمهوری کشور برای رهایی پنج هزار زندانی طالبان فرمانی را صادر کرد. صدیقی علاوه کرد، عملی شدن رهایی زندانیان طالبان مربوط به رفتار طالبان است و خشونت ها باید بطور چشم گیر کاهش یابد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید