آمار مبتلایان به ویروس کرونا در افغانستان به پنج نفر رسید

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

وزارت صحت عامه (بهداشت) افغانستان سه‌شنبه 10 مارس اعلام کرد که یک مورد مثبت ویروس کرونا در ولایت سمنگان در شمال کشور ثبت شد که در حال حاضر آمار مبتلایان به ویروس کرونا در این کشور به پنج نفر رسیده است.

فیروزالدین فیروز، وزیر بهداشت افغانستان می‌گوید، برای جلوگیری از انتقال ویروس کرونا و تداوی مبتلایان، 200 بستر در کابل، 100 بستر در هرات، 50 بستر در نیمروز و 30 بستر در ولایت‌های دیگر روی دست گرفته شده است.

فیروز اضافه کرد، به دلیل گسترش شیوع ویروس کرونا در ایران و برگشت هزاران افغان از آن کشور باعث شده که کشورش در سطح بلند خطر قرار بگیرد.

او از شهروندان‌شان خواسته، به خاطر حفاظت از سلامتی خودشان، خانواده‌شان و مردم‌شان در مراسم سال جدید خورشیدی اشتراک نکنند.

فیروز علاوه کرد، برای بررسی هر مورد مشکوک به ویروس کرونا 1600 دالر امریکایی مصرف می‌شود و نمونه موارد مشکوک در کشور هالند نیز فرستاده شده است که نتایج آن با نتایج لابراتوار مرکزی در کابل یکی است.

قابل ذکر است که گسترش شیوع ویروس کرونا در ایران باعث نگرانی شدید در افغانستان شده است و آغاز مکاتب و دانشگاه‌ها در ولایت هرات به تعویق افتاده است.

از سوی دیگر، محمد اشرف غنی، رئیس جمهوری افغانستان برای جلوگیری از ویروس کرونا 25 میلیون دالر امریکایی اختصاص داد و مردم‌اش را بمنظور جلوگیری از این ویروس به بسیج ملی فراخواند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید