جلوگیری شهروندان هرات از انتقال جسد یکی از کرونازدگان از ایران به افغانستان

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

مسئولان محلی هرات دوشنبه 9 مارس تایید کردند که از انتقال جنازه یک قربانی ویروس کرونا از ایران به افغانستان جلوگیری شده است.

به گزارش روزنامه «هشت صبح» افغانستان، فرهاد خادمی، ولسوالی غوریان ولایت هرات گفته است، با انتقال جنازه یک فرد کرونازده از ایران به خاک افغانستان جلوگیری شده است. او از مخالفت مردمی و شورای بزرگان روستای «استونان» ولسوالی «غوریان» با انتقال این جسد خبر داد.

در همین حال عصمت‌الله، از بزرگان روستای استونان که صبح امروز برای جلوگیری از انتقال جنازه قربانی ویروس کرونا از ایران به افغانستان، به نوار مرزی رفته بود گفت، پس از ساعت‌ها گفت‌وگو با اعضای خانواده وی، آنان متقاعد شدند که جنازه به هرات منتقل نشود.

این فرد اصالتا از روستای استونان غوریان بوده که همراه با خانواده‌اش از سال‌ها به این سو در شهر تهران، پایتخت ایران، زنده‌گی می‌کرد. گفته شده که وی دو شب قبل به دلیل ابتلا به ویروس کرونا جان باخته است.

یکی از وابسته‌گان این فرد که در تهران زنده‌گی می‌کند، با حفظ هویت گفته است، نتیجه آزمایش تمام اعضای خانواده فرد قربانی، به جز یکی از پسرانش منفی بوده است.

وحیدالله مایار، سخنگوی وزارت صحت عامه (بهداشت) افغانستان شنبه 7 مارس اعلام کرده بود، افراد مبتلا به ویروس کرونا در این کشور به چهار نفر رسید.

وحیدالله مایار گفت، 36 مورد مشکوک به ویروس کرونا در 24 ساعت گذشته در لابراتوار مرکزی وزارت بهداشت افغانستان فرستاده شد که سه مورد آن مثبت و 33 مورد آن منفی گزارش شد. مایار علاوه کرد، این چهار نفر مبتلا به ویروس کرونا در بخش مخصوص تحت تداوی قرار دارند. وی اضافه کرد، تا کنون 119 مورد مشکوک به ویروس کرونا در افغانستان ثبت شده است.

از سوی دیگر، فیروزالدین فیروز، وزیر صحت عامه(بهداشت) افغانستان پنجشنبه 5 مارس در یک نشست خبری در کابل از شهروندان این کشور خواست در مراسم سال نو خورشیدی اشتراک نکنند.

به گفته وی، تا کنون بیش از 50 هزار افغان از ایران برگشته‌اند و تمام شان مورد بررسی بهداشتی قرار دارند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید