افغانستان... مراسم‌ تحلیف محمد اشرف غنی به تعویق افتاد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

قرار بود مراسم‌های تحلیف محمد اشرف غنی، رئیس جمهوری افغانستان بامداد امروز دوشنبه 9 مارس به گونه جداگانه در کابل برگزار شود، اما صدیق صدیقی، سخنگوی رئیس جمهوری افغانستان اعلام کرد، این مراسم بعد از ظهر برگزار خواهد شد.

صدیقی بامداد امروز دوشنبه در صفحه رسمی توییترش نوشت: «‏برنامه تحليف رئيس جمهور منتخب جمهوری اسلامی أفغانستان بعد از ظهر امروز (دوشنبه 9 مارس) برگزار می گردد».

در همین حال، فضل احمد معنوی، یکی از اعضای ارشد تیم انتخاباتی ثبات و همگرایی در صفحه رسمی توییترش نوشت: «‏بالأثر تلاش‌های مقامات آمريكا هر دو تحليف به تعويق أفتاد تا فرصت بيشتر به گفت‌وگو مساعد گردد. آقای خليل زاد رسماً اين خبر را با جانب سپيدار شريک كرده است اگر خدای نا خواسته ترفندی از جانب ارگ درميان باشد ما آمادگی كامل به برگزاری تحليف را داريم».

معنوی در ادامه نوشت، زلمی خلیلزاد، نماینده ویژه امریکا برای صلح افغانستان یکشنبه 8 مارس پنج بار میان ارگ و سپیدار رفت و آمد داشت تا یک راه حل به وجود یابد.

قابل ذکر است که نتایج نهایی انتخابات ریاست جمهوری افغانستان به تاریخ 18 فوریه 2020 اعلام و براساس آن محمد اشرف غنی برنده این انتخابات است اما عبدالله عبدالله، رهبر تیم انتخاباتی «ثبات و همگرایی» نتیجه این انتخابات را نپذیرفته و ادعا می‌کند، براساس آرای پاک و بایومتریک شده، برنده انتخابات است و حکومت همه شمول تشکیل می‌دهد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید