جلوگیری از انتقال کرونا؛ ازبکستان و پاکستان مرزهایش را با افغانستان بستند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

مقام‌های افغانستان دوشنبه 2 مارس تایید کردند، به دلیل جلوگیری از انتقال ویروس کرونا، کشورهای ازبکستان و پاکستان مرزهایش را با این کشور بستند.

منیر احمد فرهاد، سخنگوی والی بلخ در شمال افغانستان به «خبرنامه» گفت، ازبکستان امروز دوشنبه مرزش را در گذرگاه «حیرتان» هم مرز با این ولایت برای مدت نامعلوم تنها برای رفت و آمد افراد بسته کرده است.

ازبکستان در شرایطی مرزش را با افغانستان بسته کرده که اولین مورد مشکوک به ویروس کرونا در ولایت بلخ نیز شناسایی شده و قرار است نتایج آن به زودی اعلام شود.

از سوی دیگر، پاکستان نیز امروز دوشنبه 2 مارس به دلیل جلوگیری از انتقال ویروس کرونا مرزش را در جنوب افغانستان بسته کرد.
سفارت پاکستان با نشر اعلامیه‌ای نوشت، برای جلوگیری از انتقال ویروس کرونا مرز مشترک اسپین بولدک – چمن در جنوب افغانستان بسته شده است.

در این اعلامیه آمده، مرز اسپبن بولدک در قندهار افغانستان و چمن پاکستان از دوشنبه دوم مارس برای یک هفته به روی رفت و آمد مسافرین بسته شده است.

قابل ذکر است که شیوع ویروس کرونا در ایران باعث نگرانی شدید در افغانستان شده است. وزارت صحت عامه (بهداشت) افغانستان اعلام کرد، فعلاً یک مورد مثبت ویروس کرونا در ولایت هرات ثبت شده که فرد مبتلا از ایران آمده بود و وضعیت بهداشتی‌اش خوب می‌باشد.

وزارت بهداشت افغانستان یکشنبه اول مارس اعلام کرد، اخیراً «هزاران» پناهجوی افغان از ایران به طور «کتلوی» اخراج شده‌اند و از طریق مرزهای زمینی وارد این کشور شدند که این قابل نگرانی است.

این وزارت اضافه کرد، همزمان با افزایش شیوع ویروس کرونا در ایران، دولت این کشور به روند اخراج اجباری پناهجویان افغان، سرعت بخشیده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید