نتایج 15 مورد مشکوک دیگر به ویروس کرونا در افغانستان منفی اعلام شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

وحیدالله مایار، سخنگوی وزارت صحت عامه (بهداشت) افغانستان شنبه 29 فوریه اعلام کرد که نتایج 15 مورد مشکوک دیگر به ویروس کرونا منفی اعلام شده است.

وحیدالله مایار به «خبرنامه» گفته است، نمونه‌های این موارد مشکوک از ولایت‌های هرات و کابل به لابراتوار مرکزی فرستاده شده بود.

وی علاوه کرد، از روز اول شیوع کرونا در افغانستان تاکنون 41 مورد مشکوک به ویروس کرونا در ولایت‌های هرات، غور، کابل، هلمند و بغلان شناسایی شده است.

سخنگوی وزارت صحت عامه افغانستان گفت، نتایج 40 مورد مشکوک به ویروس کرونا منفی اند و فقط یک مورد مثبت به این ویروس در ولایت هرات ثبت شده که وضعیت بهداشتی‌اش خوب گزارش شده است.

قابل ذکر است که وزارت صحت عامه افغانستان در ولایت هرات حالت اضطرار اعلام کرده و از شهروندان افغان خواسته که از سفر در این ولایت احتیاط کنند.

در همین حال، کمیته اضطرار در ولایت هرات اعلام کرد، تمام مدارس دینی، مکاتب دولتی و خصوصی، تالارهای عروسی، رستورانت‌ها، باشگاه‌های ورزشی و سایر اماکن عمومی تا اطلاع ثانوی تعطیل اند.

این کمیته تاکید کرد، کسانی که در دو هفته گذشته سابقه رفتن به ایران را داشتند به هدف احتیاط باید به شفاخانه حوزوی ولایت هرات مراجعه کنند و برای دو هفته از خانه‌های شان بیرون نشوند.

از سوی دیگر، محمد اشرف غنی، رئیس جمهوری افغانستان شامگاه سه شنبه 25 فوریه نشستی را با مسئولان دولتی در مورد جلوگیری از شیوع ویروس کرونا در کابل برگزار کرد و برای جلوگیری از شیوع این ویروس در افغانستان 25 میلیون دالر اختصاص داد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید