اعلامیه مشترک ناتو، واشنگتن و کابل همزمان با امضای توافقنامه صلح در قطر صادر می‌شود‌

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

به گزارش منابع خبری افغانستان، قرار است مارک اسپر، وزیر دفاع امریکا و ینس استولتنبرگ، دبیر کل ناتو فردا شنبه 29 فوریه 2020 برای بحث روی اعلامیه مشترک با دولت افغانستان همزمان با امضای توافقنامه صلح با طالبان به کابل بیایند.

دواخان مینه‌پال، معاون سخنگوی ریاست جمهوری افغانستان به روزنامه «هشت صبح» گفت، این اعلامیه مشترک که حاوی تجدید تعهد جامعه جهانی به ویژه ناتو و امریکا با مردم و حکومت افغانستان است، پس از سفر مقام‌های امریکایی و ناتو به کابل، صادر خواهد شد.

محمداشرف غنی، رییس جمهوری افغانستان قبل از این گفته بود، پس از امضای توافق‌نامه‌ی صلح میان امریکا و طالبان، قرار است اعلامیه مشترک از سوی افغانستان، امریکا و ناتو صادر شود.

قابل ذکر است که دورۀ هفت روزه روند «کاهش خشونت» طالبان با دولت کابل نیز ساعت 12 شامگاه جمعه 21 فوریه آغاز شد و قرار است فردا (29 فوریه2020) توافق‌نامه‌ی صلح میان امریکا و گروه طالبان در قطر امضا شود.

گفته شده در این مراسم نماینده‌گان حدود 30 کشور و سازمان‌های بین‌المللی دعوت شده‌اند.

محمد اشرف غنی، رئیس جمهوری افغانستان گفته بود، اقدامات بعدی در راستای پروسه صلح مربوط به نتیجه و ارزیابی از هفته کاهش چشمگیر خشونت خواهد بود که مسیر و جهت اقدامات بعدی را روشن می‌سازد و باید تصریح کرد که پروسۀ صلح تحت رهبری و مالکیت دولت افغانستان به پیش برده می‌شود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید