یک کارخانه با تولید 60 هزار ماسک در روز، در هرات افغانستان آغاز به فعالیت کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

عبدالقیوم رحیمی، والی هرات افغانستان پنج شنبه 27 فوریه اعلام کرد، یک کارخانه تولید ماسک در این ولایت فعالیت اش را آغاز کرد.
رحیمی در صفحه رسمی فیسبوک اش نوشت: «کارخانۀ تولید ماسک با ظرفیت تولید 60 هزار ماسک در روز، در شهرک صنعتی هرات‬ به فعالیت آغاز کرده‌است».

با شیوع ویروس کرونا در ایران و تایید یک فرد مبتلا به این ویروس در ولایت هرات افغانستان، قیمت ماسک در این ولایت چهار برابر افزایش یافت. ولایت هرات هم مرز با ایران است.

وزارت صحت عامه(بهداشت) افغانستان می گوید، با ایجاد این کارخانه نگرانی ها از کمبود ماسک در ولایت هرات از بین رفته است.

این وزارت گفته است، تا کنون نتایج 14 مورد مشکوک به ویروس کرونا در ولایت های هرات، غور، فراه، هلمند و کابل منفی اعلام شده اند؛ فقط یک مورد مثبت به ویروس کرونا در کشور وجود دارد که آن فرد اخیراً از ایران برگشته بود.

در همین حال، کمیته اضطرار در ولایت هرات اعلام کرد، تمام مدارس دینی، مکاتب دولتی و خصوصی، تالارهای عروسی، رستورانت ها، باشگاه های ورزشی و سایر اماکن عمومی تا اطلاع ثانوی تعطیل‌اند.

این کمیته تاکید کرد، کسانی که در دو هفته گذشته سابقه رفتن به ایران را داشتند به هدف احتیاط باید به شفاخانه حوزوی ولایت هرات مراجعه کنند و برای دو هفته از خانه های شان بیرون نشوند.

از سوی دیگر، محمد اشرف غنی، رئیس جمهوری افغانستان شامگاه سه شنبه 25 فوریه نشستی را با مسئولان دولتی در مورد جلوگیری از شیوع ویروس کرونا در کابل برگزار کرد و برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا در کشور 15 میلیون دالر اختصاص داد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید