افغانستان... هفت مورد مشکوک دیگر به ویروس کرونا در هرات شناسایی شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

فیروزالدین فیروز، وزیر صحت عامه(بهداشت) افغانستان سه‌شنبه 25 فوریه تایید کرد، هفت مورد مشکوک دیگر به ویروس کرونا در ولایت هرات شناسایی شده است.

فیروز به طلوع نیوز گفت، از میان این هفت نفر دو تن آنها خانم هستند که معاینات آنها به کابل انتقال یافته که 12 ساعت بعد نتایج آن اعلام خواهد شد.

وزارت بهداشت افغانستان اعلام کرد، فردی که مصاب به ویروس کرونا در ولایت هرات است تحت مراقبت‌های بهداشتی قرار دارد و خبرهای مبنی بر اینکه وی از شفاخانه فرار کرده، حقیقت ندارد.

قابل یادآوری است که فیروزالدین فیروز، وزیر صحت عامه(بهداشت) افغانستان دوشنبه 24 فوریه در نشست خبری در کابل گفته بود، اولین واقعه مثبت ویروس کرونا در ولایت هرات این کشور ثبت شده است.

فیروز اضافه کرد، فرد مبتلا به ویروس کرونا مرد است 35 سال سن دارد به تازگی از شهر قم ایران برگشته و وضعیت بهداشتی‌اش بهتر می‌باشد.

فیروزالدین فیروز با اعلام وضعیت اضطرار در ولایت هرات گفت، از سفرهای غیرضروری در این ولایت جلوگیری شود.

وزیر بهداشت افغانستان اظهار کرد، صدها شهروند افغان در هفته‌های اخیر از شهر قم ایران بازدید کرده به ولایت هرات برگشته‌اند که این یکی از دلایل شیوع این ویروس است.

وی گفت، سه مورد مشکوک به ویروس کرونا به تاریخ 23 فوریه در ولایت هرات شناسایی شد که پس از آزمایش، نتایج یک مورد مثبت و دو مورد آن منفی بود؛ هر سه نفر اخیراً از ایران برگشته بودند.

از سوی دیگر، مقام های ولایت غور در غرب افغانستان به رسانه‌های گفته اند، یک مورد مشکوک به ویروس کرونا در شهر فیروزکوه مرکز این ولایت شناسایی شده است که این فرد از ایران برگشته بود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید