معاون رئیس‌جمهوری افغانستان:انتخابات پایان یافت خود را قربانی شعارهای بی‌محتوا نکنید

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

امرالله صالح معاون اول رئیس جمهوری افغانستان یکشنبه 23 فوریه در صفحه رسمی فیسبوک‌اش تاکید کرد، خود تان را قربانی شعارهای بی محتوا نکنید انتخابات ریاست جمهوری پایان یافت، پیروز اصلی مردم اند.

صالح در صفحه فیسبوک‌اش نوشت، وضع موجود قابل قبول نیست و این مکلفیت همه‌ای ماست تا به حالت بهتر که این ملت سزاوارش است دستیابیم. خودتان را قربانی شعارهای بی‌محتوا و خودخواهی‌های هیچ کس نکنید. انتخابات پایان یافت و پیروز اصلی مردم اند.

صالح در ادامه نوشت: «از جوانان وطن می‌خواهم نیروی بی‌قیمت و ارزان برای شوکت دهی به سیاستمداران بی‌دستاورد و بی‌هدف نباشند. برای هر پرسش تان باید پاسخ بیابید. دلم می‌سوزد وقتی می‌بینم چقدر ارزان و آسان لحظه‌های بی بازگشت شما را از شما می‌گیرند و گاهی با میان تهی‌ترین شعارها از شما برای شوکت‌دهی مجالس خود استفاده میکنند».

وی افزود: «من از تمام هموطنانم می‌خواهم به مسایل عمده زنده‌گی مانند دستیابی به علم توجه نمایند تا نسل امروز و فردای کشور رنج و مشقت دیروز را به تجربه نگیرند. من از هموطنانم می‌خواهم احساسات، نیروی فکری و جسمی خویش را بخاطر ایجاد تغییر مثبت در زنده‌گی خانواده و اجتماع خویش معطوف دارند».

امرالله صالح علاوه کرد: «تمرکز ما روی استحکام نظام برای دفاع از کرامت انسانی و حق شهروندی مردم افغانستان است. ما به صلح ارزش محور و مردم محور که عزت و غرور این ملت را حراست کند باور داریم و برای آن کار می‌نماییم. با برنامه، هدفمند و با ساختار در خدمت وطن و مردم خویش استیم. فقرزدایی در صدرفهرست کارهای مهم ما قرار دارد».

وی اظهار کرد، جمهوریت از مردم است و قانون اساسی وثیقه اساسی وصل این ملت است. هیچ خطری متوجه مجاهدین، قوم، کدام ساحه خاص و یا گروه خاص نیست. با ترسیم خطرهای بی‌جا و فرضی می‌خواهند چند روز دیگر در صحنه مطرح باشند.

صالح در پایان نوشت: «از شخص و حلقه‌ای که می‌خواهد از شما استفاده ابزاری و حباب‌گونه کند بپرسید دستاورد سال‌ها بودن شان در قدرت جز از مجالس بی‌پیگرد چیست. به خود اعتماد کنید. بازهم از فکرتان عمیق کار گیرید. از قفس بیرون شوید. افق زنده‌گی خیلی بزرگ و زیباست».

با آنکه صالح از شخص خاصی نام نبرده اما اخیرا عبدالله عبدالله رییس اجرایی سابق افغانستان پس از اعلام نتیجه انتخابات ریاست جمهوری اعتراض کرده و اعلام کرد که نتیجه انتخابات را قبول ندارد. نتایج نهایی انتخابات ریاست جمهوری افغانستان پس از نزدیک به پنج ماه سه‌شنبه 18 فوریه 2020 اعلام شد که براساس آن محمد اشرف غنی برنده انتخابات و رئیس جمهور اعلام شد.

اما عبدالله عبدالله، رهبر تیم انتخاباتی «ثبات و همگرایی» نتایج انتخابات را نپذیرفته و هشدار داد براساس آرای پاک و بایومتریک شده، برنده انتخابات است و حکومت همه شمول تشکیل می‌دهد.

از سوی دیگر، قرار است مراسم تحلیف محمد اشرف غنی رئیس جمهوری افغانستان روز پنج‌شنبه هفته جاری برگزار شود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید