استقبال سازمان ملل از اجرای طرح «کاهش خشونت» در افغانستان

سازمان ملل: 3403 نظامی طی سال 2019 در افغانستان کشته شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

دفتر ماموریت معاونت سازمان ملل متحد در افغانستان (یوناما) از اجرایی شدن موافقت‌نامه «کاهش‌خشونت» از سوی طالبان استقبال کرد.

دفتر یوناما جمعه21 فوریه 2020 با نشر اعلامیه‌ای نوشت، یوناما از آغاز دوره هفت روزه «کاهش خشونت» در افغانستان استقبال می‌کند، این فرصت بی‌نظیر است که می‌تواند باعث یک صلح پایدار شود.

در این اعلامیه همچنان آمده است، یوناما با همه طرف‌ها در افغانستان کار می‌کند که برای صلح دایمی روند را به‌پیش برد که زنان، جوانان و همه اقلیت‌های افغان در آن سهیم باشند.

طرح «کاهش خشونت» از ساعت 12:00 شب گذشته در این کشور آغاز شد.

پیشتر صدیق صدیقی، سخنگوی رئیس جمهوری افغانستان سه‌شنبه 18 فوریه در یک نشست خبری در کابل گفته بود، حکومت کاهش چشمگیری خشونت‌ها را قبول کرده تا به یک آتش بس برسد.

دفتر یوناما همچنان گزارش سال 2019 در باره تلفات در افغانستان را مننشر کرد که براساس آن، 3403 نظامی در این مدت در افغانستان کشته شدند.

براساس این گزارش، تدامیچی یماماتو فرستاده ویژه سازمان ملل متحد برای افغانستان گفت، در این یک سال 3403 نظامی در افغانستان کشته و 6989 نظامی دیگر زخم برداشتند.

او در ادامه گفت، همچنان هیچ غیرنظامی از آسیب‌های این خشونت‌ها در امان نیست.

او افزود، قسمی که صلح یک نیاز درازمدت است و تلاش‌ها جریان دارد که به زندگی مردم توجه شود، و نیاز است تا همه طرف‌های درگیر فرصت خاتمه دادن جنگ را از دست ندهند.

براساس این گزارش، مسئول بخش بزرگ تلفات در افغانستان به «مخالفین مسلح» مربوط می‌شود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید