به دنبال شیوع کرونا در ایران... خدمات کنسولی سفارت افغانستان در تهران متوقف شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

به دنبال شیوع ویروس کرونا در ایران، سفارت افغانستان در تهران تمام خدمات کنسولی خود را برای مهاجران به جز موارد ضروری متوقف کرده است.

در اطلاعیه سفارت افغانستان در تهران آمده ‌است: «به اطلاع همه مراجعین کنسولی سفارت کبرای جمهوری افغانستان در تهران رسانده می‌شود امروز شنبه 3 حوت 1397 با توجه به مشاهده و میزان تشخیص ویروس کرونا در برخی از ولایات جمهوری اسلامی ایران، با در نظر داشت ازدحام مراجعین در بخش قونسلی این نمایندگی، به منظور اتخاذ تصامیم و تدابیر لازم جهت وقایه و جلوگیری از انتشار‌ این بیماری‌ کشنده که معمولاً در تجمعات به سرعت شیوع می‌یابد، از ارائه خدمات قونسلی معذور می‌باشد».

به گفته این سفارت، مراجعینی که نوبت انترنتی دارند نیز زمان مراجعه آن‌ها متعاقباً اعلام خواهد شد.

سفارت افغانستان در تهران خاطرنشان کرده که به‌خاطر سلامتی هموطنان و مراجعین، ناگزیر است تمام تدابیر احتیاطی لازم و ضروری را روی دست بگیرد.

از سوی دیگر،

وزارت صحت عامه (بهداشت) افغانستان شنبه 22 فوریه اعلام کرد، برای پیش گیری و جلوگیری از انتقال ویروس کرونا، در نقاط مرزی با ایران تدابیر جدی گرفته و دستور داد، از قاچاق ماسک به بیرون از کشور جلوگیری شود.

این وزارت با نشر خبرنامه‌ای نوشت، فیروزالدین فیروز، وزیر صحت عامه افغانستان با رئیسان صحت عامه ولایت‌های هرات، فراه، نیمروز و قندهار از طریق «ویدیوکنفرانس» گفت‌وگو کرد و تدابیر جدی را که از سوی آنان برای پیش‌گیری از این ویروس گرفته شده است، مورد ارزیابی قرار داد.

فیروز به رئیسان صحت عامه این ولایت‌ها دستور داد تا تیم‌های سکریننگ (ارزیابی) را بیشتر تقویت نمایند، برنامه‌های آگاهی‌دهی را در پیوند به اعراض و علایم این ویروس برای کارمندان صحی و مردم افزایش دهند و از قاچاق ماسک به بیرون از این کشور جلوگیری شود.

پادشاهی عربی سعودی نیز اعلام کرد در چارچوب اقداماتش برای جلوگیری از انتشار ویروس کرونا، همه افراد مقیم در این کشور را از سفر به ایران منع و اعلام کرد از ورود افرادی که در دو هفته گذشته در ایران بوده‌اند، جلوگیری می‌کند.

پیش از این عراق نیز اعلام کرده بود، مرزهای زمینی خود با ایران را می‌بندد. در همین زمینه اداره گذرگاه‌های مرزی عراق در این باره اعلام کرد که مرزهای زمینی این کشور به روی مسافران ایرانی تا سه روز بسته شده است.

خطوط هوایی کویت شامگاه پنج‌شنبه 20 فوریه 2020 اعلام کرد که بنا به توصیه‌های وزارت بهداشت کویت و اداره کل هواپیمایی تجاری این کشور و در پی افزایش نگرانی‌ها از خطر شیوع ویروس کرونا تمامی پروازهایش به مقصد ایران را به حالت تعلیق درآورده است.

همچنین بنا به گزارش منابع «العربیه» بنادر کویت نیز تمامی سفرهای دریایی از و به مقصد ایران را به دلیل شیوع بیماری ابتلا به ویروس کرونا متوقف ساختند.

خطوط هواپیمایی عراق نیز روز پنج‌شنبه پیش از این تمامی پروازهایش از و به مقصد ایران را به حالت تعلیق درآورده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید