افغانستان... والی هرات ثبت یک واقعه مثبت ویروس کرونا در این ولایت را رد کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

دفتر مطبوعاتی والی هرات در غرب افغانستان شنبه 22 فوریه خبرهای مبنی به ثبت یک واقعه مثبت ویروس کرونا در این ولایت را رد کرده گفت، ادعاها مبنی بر ثبت یک واقعه مثبت ویروس کرونا در هرات حقیقت ندارد.

این دفتر با نشر اعلامیه‌ای نوشت: «یک رسانه امروز (شنبه 22 فوریه) از طریق تویتر خود به نقل از عبدالقیوم رحیمی والی ولایت هرات خبری را نشر نموده است که گویا یک واقعه مثبت ویروس کرونا در هرات به ثبت رسیده است».

در این خبرنامه آمده، مقام ولایت هرات با تکذیب این خبر، اعلام می‌دارد که تا اکنون هیچ واقعه‌ای مثبت ویروس کرونا در هرات مشاهده نشده، ولی تدابیر جدی پیشگیرانه از انتقال احتمالی ویروس در مرزهای زمینی وهوایی ولایت هرات روی دست گرفته شده است.

در خبرنامه ذکر شده، والی هرات در جریان روزهای اخیر با این رسانه در مورد ویروس کرونا مصاحبه نکرده و خبر نشر شده نیز جعلی و بی‌بنیاد است.

در خبرنامه تاکید شده: «مقام ولایت هرات از رسانه‌های صوتی و تصویری تقاضامند است، تا با رعایت اصل دقت، مسلکی بودن شان را در تهیه و نشر خبرها به اثبات برسانند».

قابل ذکر است که ولایت هرات در غرب افغانستان مرز مشترک با ایران دارد، با رسیدن ویروس کرونا در ایران، نگرانی‌ها در مورد شیوع این ویروس در افغانستان نیز شدت گرفته است.

وزارت صحت عامه (بهداشت) افغانستان اعلام کرده که تدابیر جدی برای پیش گیری از انتقال ویروس کرونا در نقاط مرزی با ایران اتخاذ شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید