رئیس جهموری افغانستان: هیچ کسی صلاحیت انحلال جمهوریت را ندارد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

محمد اشرف غنی رئیس‌جمهوری افغانستان شام پنج‌شنبه 20 فوریه 2020 در دیدار با رئیسان و معاونین کمیته‌های مختلف لویه جرگه مشورتی در ارگ ریاست جمهوری تاکید کرد که هیچ کسی صلاحیت انحلال جمهوریت را ندارد.

براساس خبرنامه ارگ ریاست جمهوری افغانستان، رئیس محمد اشرف غنی در این دیدار گفت، با وجود فشارهای زیاد، انتخابات ریاست‌جمهوری با حمایت مردم برگزار شد و موفقیت این روند به معنای بقای ملت، قانون اساسی و نظام جمهوریت است.

در این خبرنامه آمده است: «رئیس جمهور، موفقیت انتخابات را بقای ملت، قانون اساسی و نظام جمهوریت خواند و گفت که باوجود فشارهای زیاد، با حمایت مردم انتخابات را برگزار کردیم. وی باتاکید گفت که هیچ کسی صلاحیت انحلال جمهوریت را ندارد».

این اظهارات محمد اشرف غنی در حالی است که قبل از این، برخی سیاسیون و نامزدان انتخابات افغانستان طرح‌های ایجاد «حکومت موازی» و «حکومت مشارکت ملی» را مطرح کرده بودند.

کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان روز سه‌شنبه 18 فوریه نتایج نهایی انتخابات ریاست‌جمهوری این کشور را اعلام کرد. براساس این نتایج، محمد اشرف غنی یک‌بار دیگر به‌عنوان رییس‌جمهوری اعلام شده است.

عبدالله عبدالله، رهبر تیم انتخاباتی «ثبات و همگرایی» نیز نتایج انتخابات را نپذیرفته و هشدار داد، براساس آرای پاک و بایومتریک شده، برنده انتخابات است و حکومت همه شمول تشکیل می‌دهد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید