دفتر شورای امنیت ملی افغانستان: کاهش خشونت از ساعت 12 امشب آغاز می‌شود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

دفتر شورای امنیت ملی افغانستان جمعه 21 فوریه 2020 تایید کرد که کاهش خشونت از ساعت 12:00 امشب آغاز می‌شود.

عبدالکبیر واثق، معاون سخنگوی دفتر شورای امنیت ملی افغانستان به روزنامه «اطلاعات روز» گفته است، کاهش خشونت برای یک هفته ادامه خواهد داشت.

پیش از این مقام‌های امریکایی و طالبان به رسانه‌ها گفته بودند که ایالات متحده و طالبان روی طرح کاهش خشونت برای یک هفته توافق کرده‌اند.

پیش از این وزارت داخله افغانستان نیز اعلام کرده بود که تا چند روز دیگر، مرحله‌ی کاهش خشونت‌ها از سوی گروه طالبان آغاز خواهد شد.

مسعود اندرابی، سرپرست وزارت امور داخله افغانستان گفته بو، براساس توافق میان ایالات متحده‌ی و طالبان، قرار است تا پنج روز آینده، مرحله‌ی کاهش خشونت‌ها از سوی طالبان آغاز شود.

اندرابی گفته بود: «کاهش خشونت که طالبان به آن متعهد شده‌اند، بیان‌گر برحق بودن مبارزه‌ی مردم و نیروهای امنیتی و دفاعی است. این خود نشان می‌دهد که طالبان جنگ مقدسی را راه‌اندازی نکرده اند، بلکه تمام آن خشونت بوده و حالا به کاهش آن متعهد شده‌اند.»

صدیق صدیقی، سخنگوی رئیس جمهوری افغانستان سه‌شنبه 18 فوریه در یک نشست خبری در کابل گفت، حکومت کاهش چشمگیری خشونت‌ها را قبول کرده است تا به یک آتش بس برسد.

قابل ذکر است که دفتر سیاسی طالبان در قطر قبلا اعلام کردند، قرار است توافقنامه صلح با امریکا در پایان ماه جاری میلادی امضا شود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید