اروپا 21 میلیون یورو به ایران و پاکستان برای کمک به مهاجران افغان می‌دهد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

کمیسیون اروپا جمعه 21 فوریه 2020 در گرهمایی بین‌المللی 40 سال میزبانی از مهاجران افغان در پاکستان اعلام کرد که برای حمایت از مهاجران افغان ساکن ایران و پاکستان 21 میلیون یورو به این دو کشور کمک می‌کند.

یانز لنارچیچ، کمیسر ویژه مدیریت بحران در کمیسیون اروپا با اعلام این خبر گفت: «اتحادیهٔ اروپا با مردم افغانستان همراه است،‌ از جمله آنهایی که به کشورهای همسایه فرار کرده‌اند. من از ایران و پاکستان برای پذیرش میلیون‌ها پناهجو قدردانی می‌کنم.»

لنارچیچ در این نشست گفت، این کمک‌ها می‌تواند برای تأمین نیازهای اوّلیهٔ مهاجران «از جمله آب، بهداشت و آموزش» صرف شود.

به گزارش خبرگزاری یورونیوز، با این کمک اخیر، کمک مالی اتحادیهٔ اروپا برای ماجران افغان ساکن در ایران و پاکستان، از سال 2016 تا 2020 به 300 میلیون یورو می‌رسد.

حکومت پاکستان اخیرا در هماهنگی با کمیشنری عالی سازمان ملل متحد برای مهاجران نشست دو روزه جهانی را به مناسبت چهلمین سال حضور پناهجویان افغان در این کشور برگزار کرد.

آمارهای سازمان بین المللی مهاجرت در افغانستان نشان می‌دهند که نزدیک به دو میلیون و 400 هزار پناهجوی افغان در پاکستان زنده‌گی می‌کنند. آمارهای سازمان جهانی مهاجرت در افغانستان همچنان نشان می‌دهند که در یک ماه گذشته 679 پناهجوی افغان به کشورشان بازگشته که از این میان 14 تن آنان اخراج شده اند.

قابل ذکر است که بدلیل جنگ‌های داخلی در افغانستان، میلیون‌ها افغان آواره شده و به کشورهای دیگر بخصوص کشورهای همسایه مهاجر شدند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید