رئیس‌جمهوری افغانستان: کاهش سربازان امریکایی بر وضعیت امنیتی هیچ تأثیری نخواهد گذاشت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

محمد اشرف غنی، رئیس جمهوری افغانستان شامگاه دوشنبه 17 فوریه در دیدار با فرماندهان قول اردوها (سپاه) کشورش در کابل گفت، کاهش سربازان امریکایی بر وضعیت امنیتی این کشور هیچ تأثیری نخواهد گذاشت.

براساس خبرنامه ای ارگ ریاست جمهوری، غنی اضافه کرد: «طی دوسال گذشته، ایستاده‌گی شما در جنگ سبب شد که دشمن به اهدافی که تعیین کرده بود، دست نیابد. دراین مرحله حساس شما از حمایت قوی من، ملت و جامعه بین المللی برخوردار هستید».

محمد اشرف غنی تاکید کرد، کاهش نزدیک به چهارهزار نیروی امریکایی از افغانستان با موجودیت نیروهای امنیتی افغان هیچ نوع تاثیری در وضعیت نخواهد گذاشت.

وی علاوه کرد: «موضع‌گیری ما برای ختم جنگ سبب شد که این فرصت فراهم شود تا طالبان بپذیرند که خشونت‌ها را کاهش می‌دهند».

رئیس جمهوری افغانستان گفت: «فرصت برای مذاکرات و ختم جنگ در کشور فراهم شده؛ ما با درک قوی خطرات و ظرفیت های که داریم از این فرصت برای پایان دادن به جنگ استفاده می‌کنم، اما این بر می‌گردد به طالبان که آیا آماده هستند از این فرصت برای ختم جنگ در کشور استفاده کنند و یا خیر؟».

قابل ذکر است که دفتر سیاسی طالبان در قطر اعلام کرد که قرار است توافقنامه صلح با امریکا در پایان ماه جاری میلادی امضا شود.

سهیل شاهین، سخنگوی دفتر سیاسی طالبان در قطر دوشنبه 17 فوریه به شبکه «یک» افغانستان گفت، مذاکرات صلح این گروه با امریکا در پایان ماه جاری (فوریه) امضا خواهد شد.

شاهین در ادامه گفت، مذاکرات صلح نمایندگان طالبان با امریکا پایان یافته است.

از سوی دیگر، دفتر مطبوعاتی ریاست‌جمهوری افغانستان شنبه 15 فوریه 2020 با نشر خبرنامه‌ای به نقل از مقام‌های امریکایی نوشت، توافق صلح امریکا با طالبان احتمالاً در هفته‌های آینده نهایی شود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید